Фарбування стелі

Покраска потолка

Безкоштовна консультація

Перед тим, як почати підготовчі роботи, вибрати фарбу, слід звернути увагу на те, з якого матеріалу виготовлена ​​стеля. Це може бути:

  • бетон;
  • дерево;
  • гіпсокартон.

Якщо стеля підвісна, тоді такий не прикрашають. В інших випадках спочатку слід правильно підготувати стелю.

Підготовчі роботи

Якщо верх кімнати був декорований плиткою, її видаляють за допомогою шпателя. Потім дрібнозернистим наждачним папером прибирають залишки клею.

Якщо на старому підставі була виконана побілка стелі, тоді потрібно змити її водою. Якщо тут є стара фарба, потрібно зняти її за допомогою шпателя, залізної щітки. Якщо була нанесена масляна фарба, то будівельний або звичайний фен спростять роботу. Так як при сильному нагріванні така фарба буде відходити шарами.

Вибір матеріалу фарби

Фарбування стелі вимагає вибору оптимального матеріалу. Тут може застосовуватися фарба:

  • мінеральна;
  • силікатна;
  • силіконова;
  • акрилова;
  • полівінілацетатна.

Силікатна створена на основі силікатного клею. Ця фарба недорога, але мити така стеля не рекомендується.

Силіконова зроблена на основі силіконової смоли. Такі стелі можна мити, фарбу застосовують навіть в приміщеннях з підвищеною вологістю, де бувають перепади температур.

Акрилова фарба має такі ж властивості. Її основу становить акрилова смола, як і силіконова.

Мінеральна фарба створена на основі цементу або вапна. Але вона використовується рідко.

Полівінілацетатна не застосовується в приміщеннях з підвищеною вологістю, так як водні краплі залишають сліди. Мити таку поверхню не можна.

Тому фарбування стелі водоемульсіонкой, створеної на основі силікону або акрилу, буде кращим варіантом.

Підготовка основи

Після того, як фарба, старі елементи декору стелі прибрані, потрібно подивитися, чи немає щілин. Якщо є, тоді шпателем їх обережно розширюють, змочують водою і наносять сюди шпаклівку або штукатурку.

Потім стелю слід заґрунтувати. Такий склад зменшить витрату фарби, посприяє її кращому зчепленню з основою. Грунтовку зручно наносити валиком.

Якщо потрібно вирівняти стелю, то після висихання грунтовки сюди наносять шпаклівку, розподіляють її широким шпателем. Коли цей шар висохне, його шліфують дрібним наждачним папером, щоб вирівняти. Для кращого скріплення шпаклівки з фарбою на цьому етапі підготовки знову наносять ґрунтовку.

Після її висихання можна переходити до основної роботи.

Фарбування стелі водоемульсійною фарбою починається з підготовки інструментів. це:

  • кювету;
  • валик;
  • фарба.

Спочатку фарбу слід добре перемішати до однорідності. Процес фарбування починається з кута над вікном. За допомогою валика наносять рівний пласт звідси в бік дверей.

Так як зазвичай використовують 2-3 шари фарби, наступний можна носити практично відразу ж, як було завдано першого, поки стелю ще вологий.

Коли шари висохнуть, ремонтні роботи стелі закінчені.

Декоративне фарбування

faq