Фарбування стін

Покраска стен

Безкоштовна консультація

Роблячи ремонт, багато хто думає, як декорувати стіни? Для цього можна використовувати штукатурку, різні види шпалер або фарбу.

Види фарбування стін

Раніше стіни просто покривали масляною фарбою. Тепер можна використовувати для цього спеціальні склади і прийоми. Ще один варіант – обклеювання приміщення шпалерами під фарбування. Потім вони покриваються фарбою обраного кольору.

Існує безліч і інших прийомів, які дозволять зробити інтер’єр ідеальним. Якщо потрібна декоративне фарбування стін, то тут можуть застосовуватися такі типи декорування:

 • ефект шкіри;
 • стіплінг;
 • під венеціанську штукатурку;
 • пом’ята шкіра.

Ефект шкіри

Фарбування стін для додання їм такого вигляду починається з підготовки необхідного.

Це:

 • латексна водоемульсійна фарба;
 • замшева пензлик;
 • глазур, яка трохи темніше латексної фарби;
 • шматочок замші;

Така фарбування стін водоемульсійною фарбою відмінно підійде для коридору або для кабінету. Так як декоровані приміщення набувають строгість і лаконічність.

На підготовлені стіни наноситься латексна фарба. Шар повинен висохнути. Потім частина цієї ж фарби в окремому посуді змішується з глазур’ю. Тепер потрібно отриманий склад на невеликій ділянці нанести на основний шар на стіну. Не чекаючи висихання покриття, треба нанести сюди малюнок. Для цього пензлик із замші необхідно злегка змочити у воді і проводити нею по нанесеної фарби з глазур’ю. При цьому частина цього складу буде зніматися, позначаючи малюнок. Щоб ще виділити його, потрібно промокнути намітилися риси відрізком мокрою замші.

Стемпінг і венеціанська штукатурка

Якщо потрібна фактурна фарбування стін, тоді підійдуть такі способи. Для стемпінга потрібно спочатку пофарбувати цю вертикальну частину кімнати. Тепер береться фарба контрастного відтінку, наноситься на даний шар.

Потім все це покривається глазур’ю, яка попередньо змішана з фарбою першого шару. Тепер потрібно взяти широку щітку, щільно підносити її до нанесеної незастившей фарбі на стіні для додання фактури. Округлої малярської пензликом наносяться останні штрихи. При цьому щетина повинна щільно проникати в нанесену основу.

Якщо потрібна фарбування стін водоемульсіонкой, то доцільно взяти її латексну різновид. Тоді можна буде добитися ефекту венеціанської штукатурки, при необхідності – мити стіни. Ось як діяти:

 1. Фарба ділиться на дві частини. В одну додається трохи пігменту, він розмішується паличкою.
 2. На широкий шпатель береться світла фарба, вона наноситься на стіну.
 3. Тепер цим інструментом потрібно взяти фарбу з пігментом, нанести на частину стіни.
 4. Чи залишиться поводити шпателем по цій ділянці в хаотичному порядку, щоб кольори змішалися, з’явився гарний і малюнок.

Для ефекту м’якої шкіри

Для цього способу декорування також підійде покриття стін водоемульсійною фарбою. Для цього знадобиться фарба світлого і темного відтінку. Спочатку за допомогою валика наноситься на стіну більш темний тон. Потім за допомогою чистої сухої кисті тут розмазується світла фарба. Щоб добитися потрібного ефекту, на обрану ділянку прикладається зім’ятий папір. Після цього її поступово потрібно розгладжувати, а на основі буде створено ефект м’ятою шкіри.

Інші способи декорування стін

Використовуючи все той же матеріал, можна добитися не менш цікавого ефекту. Зараз модним є геометрична фарбування стін. Щоб здійснити її:

 1. Потрібно зробити розмітку олівцем або водосмиваем маркером на цій вертикальній поверхні.
 2. Потім на ці кордони приклеюється малярський скотч. Так вони вийдуть найбільш рівними.
 3. Чи залишиться покрити позначені сегменти фарбою різних кольорів. Коли вона висохне, комбінована фарбування стін завершена.

Для такої роботи можна використовувати