На відміну від інтер’єру, стіни не терплять мінімалізму. І коли мова заходить про утеплення фасадів, не варто економити з кількістю матеріалів. Для добротного цегляного будинку оптимальним рішенням буде пінопласт або мінвата товщиною близько 10 см. Альтернативним варіантом може бути і утеплювач 5 см, але тільки в разі газобетонних стін, товщина яких не перевищує 30 см.
Зовнішнє або внутрішнє утеплення?
У світі теплоізоляції сумнівів бути не повинно: тільки зовнішнє! Істотний мінус внутрішнього утеплення полягає не тільки в тому, що воно «краде» житловий простір, але і буквально перетягує ковдру на себе, піддаючи зовнішні стіни ще більшого холоду і тим самим зміщуючи місце утворення конденсату.
Утеплення пінопластом ідеально підходить для зовнішніх стін, адже цей матеріал відрізняється щільністю і пружністю, що робить його застосування дуже зручним в роботі.
Важливо пам’ятати, що в разі неможливості зовнішнього утеплення стін, при внутрішньому необхідно встановлювати додаткову вентиляцію, що вимагає не тільки грошових, але і часових ресурсів. Утеплення мінватою якнайкраще підійде для цих цілей, оскільки вона здатна не тільки пропускати пар і чинити опір вогню, але і є більш екологічним матеріалом в порівнянні з пінопластом.
Запам’ятайте: сітка на сухий Пінопласт не армується. Тільки дюбелі і тільки високоякісний клей. Ніякої шпаклівки. Сам процес не терпить поспіху, вимагаючи дбайливого акуратної роботи. Суха безвітряна погода посприяє надійному і довговічного результату.
Попередня грунтовка стін дозволить мінвати або пінопласту міцніше і надійно закріпитися на поверхні. Доцільно утеплювати не менше 60% обсягу стін. А якщо мова йде про приватний будинок, то не варто забувати і про утеплення підвального приміщення. Адже риба гниє з голови, а будинок – з підвалу.
Утеплення фасадів будинків і квартир – погана затія для новачка в будівельній справі. Золотими повинні бути не тільки руки, але і рішення. Вибирай фірму «Дім Ремонту» – довіряй професіоналам!
Кадетський гай – історична місцевість в Києві, через яку протікає струмок з такою ж назвою (права притока річки Либідь). Турецьке містечко, Кадетський Гай – неофіційні назви житлового масиву в Києві, розташованого в Солом’янському районі міста вздовж вулиць Кадетський Гай і Івана Пулюя. Однак слід зазначити, що під назвою “Кадетський Гай” також відома історична місцевість, через яку протікає струмок з такою ж назвою (права притока Либіді). Кадетський Гай відомий з кінця 18 століття як Шулявська Роща, а після спорудження тут 1 857 Володимирського кадетського корпусу (Повітрофлотський просп. № 6) – Кадетський Гай. Простягався між Шулявці, Солом’янці та Чоколівкою, захоплюючи частину сучасного Повітрофлотського проспекту та Первомайського жив. масиву. Більшу частину гаю вирубано під час громадянської війни, згодом забудовано. Інша частина – лісопарк між вул. Уманській і залізницею. Тому з точки зору логіки і уникнення двозначності кращим виглядає назва Турецьке містечко.