Оздоблення фасаду травертином

Безкоштовна консультація

Зараз величезним попитом користується травертин для обробки фасаду. Штучні матеріали доступніші за ціною і практичні в застосуванні, але надійність і довговічність натурального каменю робить травертин лідером при оформленні фасадів.

Особливості травертину

Травертин – це камінь, який то структурою являє собою щось проміжне між вапняком і глиною. Це корисна копалина було сформовано під час активності вулканів. Травертин – знаменитий гірський камінь, адже ще в давнину саме з його використанням були виконані стародавні споруди. Камінь важить мало. Він досить пористий, тому є міцним, екологічно безпечним, стійким до дії навколишнього середовища, естетично привабливим. З огляду на те, що оздоблення фасаду будинку травертином вимагає великих грошових витрат, його дуже часто використовують як декоративний камінь для додання стилю та естетики будівлі.

Виріб має білий, сірий або кремовий відтінок. Що стосується форми каменю, то вона може бути різна, адже технологія виробництва передбачає подрібнення і пресування каменю. За рахунок такої методики тепер можна додавати добавки, наділяючи камінь потрібними властивостями. Це можуть бути різні пігменти, компоненти, які мають захисні властивості.

Облицювання фасаду травертином: технології та особливості

Оздоблення фасаду травертином виконується двома способами: навісним і мокрим. Трохи нижче ми більш детально розглянемо два даних способу.

Мокрий спосіб облицювання – найвигідніший з точки зору грошових коштів і популярності. Облицювання даними способом можна виконувати тільки коли на вулиці холодна погода. Це обумовлено міцністю конструкції і теплоізоляційними якостями матеріалу. Що зробити укладку травертину мокрим способом, необхідно виконати такі роботи:

  • укладка теплоізоляційних матеріалів, для чого застосовуються вироби з невеликою теплопровідністю;
  • далі відбувається армування, яке сприяє високому ступені адгезії;
  • накладка штучного шару каменю, кріпиться на фасад будинку за допомогою клейових складів і спеціальних механічних елементів.

Варто взяти до уваги, що облицювання фасаду травертином можлива лише за умови низької температури навколишнього середовища. Навісний спосіб облицювання являє собою кріплення плит з каменю за допомогою металевого каркаса. При такому способі облицювання фасаду будівлі між стіною і штукатурним шаром є проміжок, де переміщається повітря. Завдяки цьому стає неможливим утворенню грибків і плісняви. Навісний спосіб облицювання можна виконувати в будь-який час року, але саме, якщо умови клімату суворі, такий спосіб застосовувати не можна.

Послуги з облицювання фасадів травертином набула поширення з багатьох причин. Послуги з облицювання фасадів травертином виконується в певні етапи: йдуть підготовчі робота по відношенню до стін за допомогою грунтовки і штукатурки. Далі відбувається укладання плитки із застосуванням спеціальної методики. Кількість використовуваних матеріалів, кваліфікації робітників, умови роботи, а також регіон – всі ці фактори будуть впливати на вартість послуг.

Переваги каменю травертину

Травертин на тлі граніту і мармуру має невелику вагу за рахунок наявності в камені пір. Не завжди можна зробити облицювання будівлі мармуром і гранітом. А ось у випадку з травертином можна займатися облицюванням будівлі, виконаного з полегшених конструкцій. Варто відзначити і надійність при фіксації. Якщо застосовується мокрий спосіб фіксації, то завдяки застосуванню клею і спеціального розчину вона виходить міцною і надійною. Дуже часто багато хто боїться замовляти облицювання фасаду травертином через наявність пір в камені. Так як в зимовий час там буде накопичуватися рідина, і руйнувати камінь. Однак все відбувається навпаки: завдяки наявності порожнеч камінь вивітрюється, не затримує рідину, що говорить про морозостійкість матеріалу.

Травертин – естетично привабливий камінь. Ви не зустрінете величезну кількість відтінків, як в мармурі. Своїм ніжно-кремовим, білим, молочним відтінком камінь додасть вишуканість кожному фасаду. Камінь травертин має високу міцність в порівнянні з іншими фасадними матеріалами. Особливість каменю полягає тому, що на ринку випускається штукатурка травертин, яку можна застосовувати для оздоблювальних робіт як всередині, так і зовні приміщення. Якщо ви зацікавлені в покупці даного матеріалу, звертайтеся в надійні компанії.