Утеплення фасадів Першотравневий масив

Що може бути краще, ніж теплий затишний будинок! З кожним роком з’являються нові технології і матеріали, що дозволяють зробити житло максимально комфортним. Утеплення квартири або власного будинку – питання дуже важливий, адже один хороший ремонт забезпечить багаторічну економію на опаленні. А вибір матеріалів і технологій в наш час величезний! Тому важливо не помилитися і вибрати спосіб утеплення, який найбільш підходить житлу і його мешканцям.

Зовні або всередині?

Фахівці вважають, що утеплення будинків має бути тільки зовнішнє по цілому ряду причин. Найбільш зрозуміла пересічному користувачеві – внутрішнє утеплення зменшує розміри житлових приміщень. А фахівець буде орієнтуватися на «точку роси» – місце, в якому відбувається випадання конденсату. Точка роси може плавати по товщині стіни, це залежить від температури повітря на вулиці і в будинку. При зовнішньому утепленні точка роси зміщується назовні, де сирість буде вивітрюватися. При внутрішньому – вглиб приміщення. Усередині стіни утворюється волога і вона сиреет. Найнадійніший спосіб уникнути вогкості – побудувати стіну з одного матеріалу, розрахувавши, якою має бути її товщина. Але дуже часто виявляється, що куплений будинок або квартира – з тонкими стінами, які доводиться утеплювати.

А ось утеплення квартир може бути як зовнішній, так і внутрішній. Виключно внутрішнє утеплення доведеться робити в разі, якщо будинок є пам’яткою архітектури, і утеплення фасадів може змінити зовнішній вигляд будівлі.

«Шубка» для будинку

Вибір матеріалу утеплювача зовнішніх стін насамперед залежить від того, з чого зроблений будинок: газоблок, піноблок, цегла, дерево.

Найбільш популярні в наш час такі види утеплювачів:

  • Пінопласт або пінополістирол;
  • Піноізол;
  • Тепофол;
  • Мінеральна вата;
  • Утеплювачі з рослинної сировини.

Ці матеріали поєднують хороші теплоізоляційні характеристики і розумну вартість.

Утеплення пінопластом

Коли люди говорять «Утеплити будинок пінопластом», вони зазвичай мають на увазі або пінопласт, або його різновид – екструдований полістирол. Пінопласт створюють впливаючи на стирол паром, а полістирол – методом розігріву гранул. Обидва матеріали не вбирають воду, горять гірше дерева і володіють високими теплоізоляційними і звукопоглинальні властивості. Утеплення будинків пінопластом – швидкий, економічний і дуже популярний спосіб.

Що таке піноізол

Пеноізол – полімерна теплоізоляційна рідка піна, яка хороша тим, що проникає в найменші щілинки, застигає і перешкоджає проникненню в них вологи та холоду. Пінзеля на 10% краще зберігає тепло, ніж пінопласт і мінвата. Його категорично не люблять миші і комахи, в ПІНОІЗОЛОМ не буває цвілі і грибків. При пожежі піна не горить, а просто випаровується. Пінзеля має відмінну звукоізоляцію, з його допомогою можна утеплювати стіни, дахи, підлоги, горища, мансарди, перекриття.

Тепофол – новинка теплоізоляції

Спінений поліетилен з теплоотражающим шаром отримав назву тепофол. Тепофол виробляють з того ж поліетилену, що і всім звичні харчові кульки. А це значить, що він абсолютно не токсичний. Сучасний тепофол може мати товщину від 10 до 150 мм, в залежності від призначення. Тепофол забезпечує одночасно теплоізоляцію, гідроізоляцію і вітрозахист. Рулони тепофол розкочуються по конструкції і кріпляться спеціальними замками, утворюючи герметичне безщілинних полотно.

Утеплення мінватою

Мінеральна вата виробляється з розплавлених при високій температурі гірських порід і є рідною сестрою скловати. Гризуни добре розуміють, що їсти її не можна, і це плюс. Однак багато хто вважає утеплення мінватою небезпечним, так як з часом волокна руйнуються і утворюється пил. Якщо в будинку є хоч найменші тріщини, пил буде проникати у житлові приміщення. Плюсом мінвати є те, що її пористі, насичені повітрям плити відмінно випаровують вологу і прекрасно зберігають тепло. Мінеральна вата дуже легка. Тому утеплення виробляють за допомогою спеціального клею. І звичайно, мінвата потребує надійного фасадній обробці за допомогою облицювальної цегли або декоративної штукатурки.

Утеплювачі з натуральної рослинної сировини

Найбільш екологічно безпечні, одночасно сучасні і старовинні утеплювачі – волокна конопель та льону. З давніх-давен народ шпаклювати стіни в дерев’яних будинках льоном і коноплями. Натуральні утеплювачі дозволяють зберегти здоровий мікроклімат будинку, не аллергічні і є природними антисептиками. Їх не люблять гризуни. По капілярних волокнам рослин виводиться волога з конструкцій. Такий екологічний вид утеплення прослужить більше 70 років. Сучасні технології в поєднанні з рослинними волокнами застосовують пароогранічітельний картон. За допомогою льону і конопель можна виробляти утеплення квартир і будинків як зсередини, так і зовні.

Якість теплового захисту вашого будинку можна перевірити за допомогою тепловізійної діагностики. Комп’ютер обробляє дані, отримані при скануванні будинку тепловізором. Фотографії можна подивитися в інфрачервоному діапазоні і відстежити слабкі місця теплового захисту.

Найголовніше – погода в домі, а решта додасться!

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (47 оценок, среднее: 4,65 из 5)