Утеплення фасадів Мінська

Втрати енергії через холодні стіни складають 40-70% від загальної потреби в теплі. Проблему збереження енергоресурсів так чи інакше нам доведеться вирішувати, тому що енергоносії на світовому потсоянно ринку дорожчають, а це призводить до збільшення собівартості вироблених товарів, послуг і збільшення витрат на утримання приміщень.

Досягти мети можливо лише шляхом утеплення фасадів квиртіри, так як втрати тепла призводять до збільшення витрат на опалення. Якщо утеплення стін від холоду виконано грамотно, то це дає можливість налаштувати потрібний рівень тепла в приміщенні. У літні місяці дана система діє інакше: теплоізоляція не дозволяє стінам прогріватися, а значить, температура буде практично постійною.

Відсутність теплоізоляції може привести до процесу розвитку грибків, а в наслідок і появи чорної цвілі, від якої, до речі сказати, дуже важко позбутися. Вдихувані суперечки небезпечні для здорової людини, не кажучи вже про дітей. При утепленні, однакова температура стін і повітря всередині приміщення не дасть виникнути конденсату і відповідно вогкості.

Зовнішнє утеплення фасаду – завдання трудомістке, і забирає кілька днів. Але при цьому в ній немає нічого складного, а тому з роботою впорається навіть людина з мінімальним досвідом в ремонті або будівництві.

Зробити утеплення стін пінопластом зовні у випадку з багатоповерхівками практично неможливо самому. Обов’язково доведеться викликати фахівців зі складним обладнанням. А ось приватний будинок можна без проблем утеплити своїми руками, причому ніяких специфічних інструментів не знадобиться, а ціна питання цілком доступна. Так Ви не тільки заощадите, але і будете знати, що робота проведена дійсно правильно.

Навіщо утеплювати будинок

Утеплення квартири – головний засіб від неприємних зимових квитанцій комунальних служб. Використання правильних матеріалів і дотримання технології дозволить економити на опаленні до 30%. При цьому вам буде не тільки тепліше взимку, але прохолодніше влітку, адже теплоізоляційний шар дозволяє підтримувати будь-яку температуру всередині житлової конструкції.

Утеплення квартири пінопластом дуже допоможе тим, хто живе в будинках з поганим опаленням, або на останніх поверхах. Так ви зможете підтримувати комфортну температуру при будь-якій погоді, що дозволити забути про холод, застудах і нежиті.

Чому пінопласт

Найчастіше для зовнішнього утеплення використовується саме пінопласт. Пінопласт володіє відмінними тепло- і звукоізоляційні властивості, не вбирає воду. Використання присадок піднімає температуру займання до 220 ° С, завдяки чому він менш пожежонебезпечний, ніж деревина.

Властивості пінопласту безпосередньо пов’язані з технологією його отримання. Його основа – стирол, який при вспіненні утворює гранули. Усередині гранул перебувають порожнини з вуглекислим газом, завдяки чому полістирол має погану теплопровідність.

Технологія утеплення пінопластом

Можливо зовнішнє утеплення стін і внутрішнє. Найефективнішим буде одночасне використання і першого, і другого. Однак при внутрішньому утепленні слід враховувати незначне зменшення площі квартири.

Якщо ви плануєте утеплювати будинок тільки з одного боку, то багато компаній радять вибрати зовнішнє утеплення. Для цього є кілька причин:

 • економія місця;
 • точка роси буде знаходиться зовні, тобто в будинку не буде підвищуватися вологість, з’являтися пліснява;
 • при зовнішньому утепленні будинку не потрібно тимчасово звільняти приміщення;
 • можна використовувати товсті шари утеплювача.

Перед тим як утеплювати стіни приватних будинків пінопластом, необхідно підготувати поверхность.Для початку її очищають від штукатурки або шуби. У цьому дуже допоможе перфоратор з плоским зубилом.

Якщо є тріщини, то їх потрібно закрити. Не повинно бути швів.

За допомогою будівельного рівня перевірте рівність стін. Перепади більше 1 см необхідно вирівнювати. При цьому краще використовувати широкий фасадний шпатель.

Після висихання шпаклівки проводиться грунтування. Якщо цього не зробити, то клейова суміш буде погано триматися.

На нижній лінії утеплення прикручується стартовий профіль. Профіль також виставляється за рівнем.

Іноді зовнішнє утеплення стін пінопластом проводиться прямо по старій штукатурці. При цьому для кріплення листів роблять обрешітку з дерева. Такий спосіб кріплення збільшує тепловіддачу, так як тепло йде через зазори і стики напрямних балок і термоізоляції. Тому краще не намагатися заощадити час, а зробити все за правильною технологією.

Матеріали

Кількість матеріалів і витрати на них залежать від типу клею, виду і щільності пінопласту для утеплення, площі фасаду, а також бажаного дизайну. В цілому, їх вартість може варіюватися. Кількість шпаклівки залежить від стану стіни перед початком робіт: якщо є тріщини і нерівності, то її знадобиться більше. Найменше штукатурки піде на недавно побудовані будівлі.

Пам’ятайте, що тут немає конкретної системи. Потрібно визначити кількість по фронту робіт. Від цього буде формуватися остаточний прайс.

З матеріалів для фасадного утеплення будинку знадобиться:

 • грунтовка глибокого проникнення;
 • цокольний профіль;
 • клейовий розчин для пінопласту;
 • армована сітка;
 • клей для армуючого шару сітки;
 • фінішна грунтовка;
 • оздоблювальні матеріали для облицювання.

Для кріплення профілю і листів пінопласту знадобляться дюбеля. Профіль повинен мати від двох точок кріплення на метр. Листи утеплювача прикручують в центрі і по кутах, причому використовуються при цьому спеціальні дюбелі-парасольки.

Інструменти

Для того, щоб самому утеплити будинок пінопластом, знадобиться ряд інструментів. Причому потрібні як ручні, так і електроінструменти. З вимірювальних приладів використовується будівельний рівень і рулетка.

З ручних інструментів потрібні:

 • широкий шпатель;
 • валик для нанесення грунту і фарбування;
 • будівельний ніж для різання пінопласту і армуючої сітки.

З електроінструментів знадобиться перфоратор або ударний дриль, а також витратні матеріали до них. При цьому особлива увага приділяється довжині бурів. Довжина становитиме від 10 см (4-5 см утеплювача і клею + 5 см поглиблення в стіну).

Утеплення фасаду покроково

Фасадні роботи вимагають наступних кроків:

 • Перший ряд пінопласту укладається на профіль. Роботу починають з кута (будинки, двері, вікна).
 • У плитах пінопласту робляться отвори для виведення комунікацій. Пінопласт ріжуть під кутом 45 ° на кутах стін.
 • Клей наноситься зубчастим шпателем. Його наносять по площі всього листа пінопласту, на площину стику окремих аркушів, а також ставлять маяки в центрі.
 • Пінопласт щільно притискають і тримають близько 1 хвилини.
 • Клей, який видавлюється в місцях стиків, прибирають.
 • Після первинного застигання клею, робляться отвори під дюбеля.
 • Після монтажу пінопласту його грунтують. Наносять шар клею.
 • На клей укладається малярська склопластикові сітка (на кутах спеціальний куточок). Зверху знову наносять клей.
 • Далі проводиться шпаклівка (найчастіше – короїд).
 • Останній етап – фінальна обробка. Її проводять після висихання штукатурки.
 • Після монтажу пінопласту його грунтують. Наносять шар клею.
 • На клей укладається малярська склопластикові сітка (на кутах спеціальний куточок). Зверху знову наносять клей.
 • Далі проводиться шпаклівка (найчастіше – короїд).
 • Останній етап – фінальна обробка. Її проводять після висихання штукатурки.

Не варто економити на матеріалах. Вибирайте пінопласт з високою щільність і товщиною листа від 3 см. Поганий утеплювач гірше зберігає температуру, що знижує ефективність.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (47 оценок, среднее: 4,65 из 5)