Підготовка стін під фарбування

Подготовка стен под покраску

Безкоштовна консультація

Від того, наскільки грамотно будуть підготовлені стіни і стелю під фарбування, багато в чому залежить якість виконаного ремонту. Такі підготовчі роботи складаються з декількох етапів, на кожному з них застосовуються певні матеріали.

Способи декорування стін

У процесі ремонту важливо вирішити завдання, як буде виглядати приміщення в результаті. Стіни можна обклеїти шпалерами або пофарбувати. Перший варіант стає все менш популярним. Так як шпалери недовговічний матеріал. А якщо забруднилася або прийшла в непридатність якась їх частина, доводиться докуповувати такий же рулон, щоб приклеїти його сюди. Але різниця між використаними і новими шпалерами буде очевидною.

При виборі другого варіанту можна буде з часом перефарбувати стіни в інший колір. А якщо якась частина тут забруднилася, видно сліди потертості, механічних пошкоджень, то нескладно нанести сюди фарбу основного кольору.

Підготовка стін під фарбування – відповідальний момент. Так як спочатку потрібно прибрати старе покриття, а нанести шпаклівку, штукатурку потрібно з дотриманням всіх норм і правил.

Процеси роботи

Спочатку потрібно позначити фронт робіт, по можливості винести меблі, громіздкі предмети накрити надійною плівкою.

Стіни під фарбування починають готуватися з очищення від старих шпалер, якщо вони є. Також важливо видалити обсипається штукатурку. Для зняття старих шпалер можна використовувати теплу воду, завдавши її на них за допомогою пульверизатора. Підійде і спеціальний склад. Після того рідина вбереться в шпалери, їх видаляють шпателем. За допомогою цього ж інструмента прибирають і стару шпаклівку, побілку, якщо це є.

Якщо на цій вертикальній поверхні є стара плитка, її відбивають за допомогою молотка або насадкою-зубилом, одягненою на перфоратор.

Стара фарба очищається розчинником або спеціальним складом. Допоможе будівельний фен, який буде нагрівати окремі ділянки старої фарби, в результаті чого вона краще піде.

Наступні етапи робіт

Після того як вертикальна поверхня приміщення очищена, сюди наноситься шпаклівка стін під фарбування. За допомогою цього ж складу замазують і тріщини. Але попередньо потрібно трохи збільшити їх розміри, щоб краю потім не обсипалися. Для кращого зчеплення складу з основою слід змочити стіну водою. Шпаклівка ретельно вирівнюється за допомогою широкого шпателя.

Якщо ж потрібно закласти великі вади, прибрати велику кривизну стін, то застосовується штукатурка під фарбування. Цей матеріал міцніше, він буває на основі:

  • гіпсу;
  • цементу і піску.

Ці міцні суміші також наносяться за допомогою шпателя. Коли штукатурка висохне, використовується фінішна шпаклівка під фарбування. Даний верхній шар стане фінальним штрихом для вирівнювання стін. Зазвичай для цього етапу роботи застосовують шпаклівку з полімерами. Така перестав розтріскуватиметься і її зручно наносити.

Ще за допомогою фінішної шпаклівки можна створити малюнок. Коли вона висохне, то залишиться пофарбувати стіни в обраний колір в 2-3 шари.

Оновлення стелі

Працювати з верхньою частиною приміщення складніше. Тут необхідно використання надійної драбини. Якщо на стелі вже був якийсь склад, його необхідно очистити за допомогою шпателя. Якщо тут були приклеєні плити, їх видаляють цим же інструментом, захищають місця нанесення клею дрібнозернистим наждачним папером. Після цього здійснюється шпаклівка стелі під фарбування. У процесі висихання цього складу потрібно періодично проходитися тут широким шпателем, щоб прибрати з’являються тріщини.

Коли шпаклівка висохне, залишиться нанести поверх неї фарбу. Ось яка підготовка стелі під фарбування, стін для проведення фінішних робіт.

Підготовка стін під фарбування (ціна за роботу):

  1. Грунтовка поверхонь – від 10
  2. Шпаклівка стін під стеклохолст – від 60
  3. Обклеювання стін стеклохолстом – від 50
  4. Шпаклівка стін під фарбування – від 80
  5. Фарбування стін (2 шари) – від 70
  6. Безповітряному фарбування – від 80
  7. Фактурне фарбування стін – від 80
  8. Декоративне фарбування стін – від 9