В даний час жодне будівництво не обходиться без застосування утеплювача, будь то житлове приміщення або промислові будівлі і споруди. Теплоізоляція будівель і споруд повинна бути запроектована так, щоб виконувати покладені на неї функції протягом всього «життєвого циклу» конструкції. Утеплення промислових будівель забезпечує значну економію палива, збільшує потужність теплових агрегатів і сприяє створенню санітарно-гігієнічних умов праці для людей. Тепловий захист займає ключову позицію в підтримці мікроклімату приміщень, необхідної надійності і довговічності конструкцій.
На етапі проектування, або ж перед початком утеплювальних робіт, необхідно визначити, який вид теплового захисту найбільш бажаний і підходящий даному будівельному об’єкту. Розрізняють три види утеплення: зовнішнє, внутрішнє, а також, ізоляція, виконана всередині стіни.
Для утеплення фасадів будівель найбільш поширений і надійний варіант – утеплення зовнішньої стіни будівлі. Утеплювач, що знаходиться зовні бере на себе все навантаження атмосферних і температурних впливів. Зовнішнє утеплення забезпечує стійкий захист від випадання конденсату, з яким ви неодмінно зіткнетеся при внутрішньому утепленні стін, що в наслідку призведе до їх руйнування. Для зовнішнього утеплення найбільш активно використовується пінопласт, плити екструдованого пінополістиролу і мінеральна вата. Важливим при виборі матеріалів є їх екологічна безпека, мінімальна влагопоглощаемость, пожежостійкість, низька теплопровідність (0,025- 0,045 Вт / м * К), підвищена міцність, а також високий поріг чутливості до сплавів кріпильних елементів.
При виборі технології зовнішнього утеплення будівлі, необхідно враховувати технічні особливості будівлі. У цьому матеріалі ми розглянемо два основних види утеплення фасадів: штукатурний ( «мокрий метод») і вентильований навісний фасад ( «сухий метод»). Найбільш поширеним є утеплення під штукатурку або «мокрий метод», оскільки він забезпечує найбільш надійне і щільне з’єднання утеплювача зі стіною. Для нього застосовуються мінеральна вата в комбінації з пінополістирольними плитами. Оскільки штукатурка і допоміжні елементи змішуються з водою, цей метод називають «мокрим». При виборі такого способу утеплення, ви повинні бути впевнені, що стіна міцна і добре тримає навантаження 35-38 кг / м2. Значний мінус такого підходу – неможливість виконання фасадних робіт, при певних погодних умовах – температурі повітря нижче +5 градусів і дощі.
У застосуванні штукатурного ( «мокрого методу») теплоізоляції будівлі, розрізняють два підвиди даної системи – «легка» і «важка». У першому випадку використовується більш полегшена і економна конструкція. Утеплювач кріпиться клеєм і дюбелями-парасольками. Щоб запобігти поверхню від пошкоджень, застосовуються алюмінієві профілі. Для роботи рекомендується використовувати матеріали щільністю понад 30 кг / м3, такі, як пінопласт, мінвата, екструдований пінополістирол. Підійдуть і солом’яні, пробкові, водоростеві «екологічні» Термоізолятори. «Важка» система утеплення фасадів говорить сама за себе. Утеплювач кріпиться за допомогою арматурної сітки і збільшених дюбелів. Поверх проводиться накладання великих шарів штукатурки, товщиною близько 50 55 мм, що забезпечує нерухомість ізоляційного шару. Така теплоізоляція фасаду будівлі стійка до коливань температур і ударам стихій.
При вентильованому навісному фасаді – «сухому способі» утеплення стін, штукатурка не застосовується: утеплювач кріпиться до стіни дюбелямізонтікамі і клеєм, поверх накладається спеціальна мембрана з паропропускной здатністю і захистом від вітру. Між термоизолятором і обробкою передбачається зазор в 20-50 мм. Оздоблювальний матеріал кріпиться на каркас з алюмінію, сталі (оцинкованої або нержавіючої). Це дає можливість вільно проходити повітрю і перешкоджає утворенню конденсату. Для цієї системи використовують мінеральну вату, екструдований пінополістирол. «Сухий спосіб» монтажних робіт можна виконувати в будь-який час року. У цьому випадку немає необхідності застосовувати розчин для склеювання, що дозволяє виконати монтаж досить швидко. Однак, при сухому монтажі утеплювач прилягає слабкіше ніж при мокрому, що, на жаль, значно знижує ряд енергозберігаючих характеристик конструкції.
Вибрати систему утеплення – досить складний і трудомісткий процес, який вимагає певного досвіду і спеціальних знань. Застава надійної роботи – облік всього комплексу питань і нюансів на стадії проектування.
Лук’янівка – історична місцевість Києва, розташована між вулицями Дегтярівській і Багговутівській, Кмитова і Бабиним ярами. Станція метро – Лук’янівська. Лук’янівська площа є центральною площею місцевості. На ній розташований Лук’янівський ринок. Лук’янівське кладовище знаходиться між Лук’янівкою і місцевістю Сирець.