Оздоблення фасаду короїдом

Отделка фасада короедом

Безкоштовна консультація

Короїд – це матеріал з незвичайною фактурою, який активно використовують в облицюванні будинків. Останнім часом він вважається найпопулярнішим і універсальним типом обробки. Розглянемо плюси короеда і його відмінності від інших матеріалів.

Переваги короїда

Оздоблення короїдом стала популярна за останні 10-15 років. Шорсткий сайдинг став таким поширеним завдяки своїми експлуатаційними характеристиками:

  • стійкість до перепадів температур. Матеріалу не страшні ні холод в -40 градусів, ні спека. Короїд не змінює свою структуру від різких перепадів температур і тиску;
  • стійкість до вигоряння. Оздоблення фасаду короїдом збереже свій первісний вигляд на багато років – їй не страшні прямі сонячні промені, вона не вигоряє під їх впливом;
  • механічна міцність. Град, удари каменів, потоки води – все це короїд дарма. Завдяки міцності короїд можна спокійно мити ганчіркою або пилососити;
  • паропроникність. Нанесення короеда на фасад не “вб’є” базовий матеріал стіни, адже він пропускає повітря і не допускає появи цвілі;
  • широкий спектр матеріалів, які добре зчіплюються з цієї штукатуркою: від бетону до пластмас і ДСП. Втім, будь-яку поверхню перед нанесенням короеда потрібно гарантувати.

Деякі виробники додають в матеріал спеціальні інгредієнти, які покращують його теплоізоляційні властивості. Тому можливо і утеплення фасаду короїдом. А звукоізоляція йде і в “базової комплектації” – будь-який короїд буде ефективно поглинати звук з вулиці.

Візуальні особливості

Короїд, як і будь-яка штукатурка, дозволяє забарвити фасад в будь-який колір. Базовий відтінок матеріалу – білий (іноді з жовтизною). Після облицювання будинку короїдом ви можете пофарбувати стіни в будь-який колір.

Шорстка поверхня штукатурки ефективно маскує невеликі нерівності на фасаді. Втім, великі вибоїни вона не сховає. Тому перед обробкою будинку короїдом потрібно зашпаклювати все глибокі (від 2 см в глибину) вм’ятини й тріщини.

Нанесення

Обробку будинку зовні короїдом (як і будь-який інший штукатуркою) можна наносити тільки в суху теплу погоду. Незважаючи на те, що матеріал добре витримує перепади температур, для якісного затвердіння йому потрібно близько 24 годин без дощів. Температура повинна бути в діапазоні між +15 і +25 градусів. Це ж стосується і утеплення короїдом – взимку його не виконують.

Короїд недарма став найпопулярнішим матеріалом для облицювання. Він міцний, красивий і легко наноситься. А шорстка поверхня короеда добре маскує будь-які недоліки фасаду.