Квартира, кімната, житло – найчастіше називаємо одним словом “будинок”. Теплий дім – місце, де будь-яка людина відчуває себе комфортно і безпечно. Облаштування свого житла – справа серйозна, що вимагає не тільки знань з фізики, а й бути в курсі сучасних технік теплоізоляції будівель.
У нинішні непрості часи гроші рахують і люди з невеликим достатком і люди заможні. Ніхто не хоче займатися опалювання вулиць – і власники приватних будинків і пайовики дачних кооперативів і члени ОСББ зацікавлені в утепленні фасадів будівель, збереженню тепла і відповідно зниження споживання електроенергії або природного газу.
Що ж пропонує ринок теплоізоляції будівель і споруд?
Найбільшим попитом традиційно користується мінеральна вата. Вона виготовляється з відходів гірничодобувної промисловості (базальт), в результаті чого виходить мінеральне волокно. З мінеральної вати виготовляють мати, шкаралупи і сегменти для ізоляції трубопроводів і комунікаційних систем, тверді й напівтверді плити, рулони. Відмінною особливістю утеплювачів з мінеральної вати є їх вогнестійкість, низький рівень гігроскопічності і теплопровідність класу А. Часто для посилення ефекту термоізоляції і пароізоляції, мінераловатні матеріали доповнюють алюмінієвою фольгою.
Пінополіуретан (ППУ) – сучасний інноваційний утеплювач, який активно застосовується для утеплення будівель і споруд будь-якого призначення. Представляючи собою матеріали з рівномірною замкнутопорістой структурою, цей утеплювач прекрасно виконує не тільки свою основну функцію – термоізоляцію, а й працюють як відмінні звукопоглотители.
У теплоізоляції будівель житлового фонду часто використовуються пінополістирольні плити (пінопласт), як відмінний вологостійкий і екологічно чистий термоізолятор. Він має безліч незаперечних переваг перед іншими термоізоляційними матеріалами (низька вартість при високих теплоізоляційних властивостях; хороші показники міцності при малій вазі; низьке водопоглинання і достатня паропроникність; екологічно чистий материали (відсутність живильного середовища для зростання бактерій); довговічність (понад 50 років служби).
Щоб уникнути помилок при виборі матеріалу для теплоізоляції будівель і споруд потрібно враховувати відповідність технічних характеристик матеріалу з умовами його експлуатації. В результаті матеріал втрачає свої експлуатаційні властивості.
Професійний підхід при теплоізоляції будівель, вибору теплоізоляційного матеріалу, способу монтажу дозволить:
- знизити експлуатаційні витрати на опалення і кондиціонування будівлі;
- збільшити термін служби утеплювача і огороджувальних конструкцій в цілому;
- організувати сприятливий мікроклімат в приміщеннях;
- забезпечити екологічну безпеку та належні санітарно-гігієнічні умови експлуатації будівлі;
- забезпечити пожежобезпечні характеристики будівельних конструкцій.
Софіївська Борщагівка – село в Києво-Святошинському районі Київської області України.
Межує з Києвом по вулиці Великій Окружній, на півночі примикає до Петропавлівській Борщагівці, на півдні – до міста Вишневе.
Крім Софійської Борщагівки в Києві та Київській області існують також Микільська Борщагівка, Братська Борщагівка, Михайлівська Борщагівка, Південна Борщагівка, Петропавлівська Борщагівка.