При будівництві нового будинку або здійсненні ремонту старого, слід приділити увагу його утеплення. На сьогоднішній день утеплення фасадів мінватою і пінопластом дозволяє зберігати тепло житла і економити значні кошти на опаленні.
Утеплення фасадів
Теплий і затишний будинок – мрія багатьох людей. Правильне утеплення будинків підсилює в їх стінах теплоізоляційні і вологонепроникні властивості, прекрасно захистить фасад будинку, побудованого з різних матеріалів, від практично будь-яких погодних умов.
Окремою графою слід розглянути утеплення квартир. Перш за все, необхідно визначитися, чи будете ви обшивати квартиру утеплювачем зовні або зсередини. У зовнішнього утеплення є ряд переваг, головне з яких – економія внутрішнього простору. Але тут є один нюанс: для роботи на висоті потрібні фахівці з області промислового альпінізму.
Роботи з утеплення найкраще проводити влітку, в теплу суху погоду. Найбільш популярними утеплювачами є – мінвата і пінопласт.
Які вимоги потрібно пред’являти сучасному утеплювача? Відповідь, здавалося б, проста – він повинен бути:
- Дешевим.
- Легким.
- Пожежобезпечним.
- Екологічно чистим.
- Довговічним.
Давайте розглянемо, якими в основному матеріалами, здійснюється утеплення фасадів.
Утеплення мінватою
Утеплювати стіни будинку або квартири можна з використанням такого матеріалу, як мінеральна вата. Цей матеріал володіє:
- Низькою горючістю (здатний витримати температуру до +10 000 ° C).
- Відмінною тепло-і звукоізоляцією.
- Тривалим терміном експлуатації (він не гниє і не вбирає вологу).
- Легкістю у виконанні монтажу.
- Невеликою вагою, в порівнянні з сипучими матеріалами, що дозволяє практично не збільшувати навантаження на стіни.
А ще в літній період часу ваш будинок буде дихати прохолодою, а взимку – збереже тепло. Тому, утеплення мінватою не варто скидати з рахунків.
Утеплення пінопластом
До пінопласту у нас особливі вимоги. Почати всю роботу слід з визначення фронту робіт – скласти такий собі макет або план того, на що варто звернути особливу увагу при обробці фасаду будинку або квартири пінопластом:
- Потрібно визначити, скільки місця займе матеріал при обшивці.
- Прорахувати вартість такої кількості матеріалу.
- При бажанні прорахувати час, який займе приблизна обшивка.
Допустима щільність пінопласту для нашого клімату становить 25 кілограм на кубічний метр – це залежить від погодних і атмосферних умов, при яких проводиться його монтаж. Коли здійснюється утеплення пінопластом, зазвичай для цієї роботи застосовуються пінопластові плити розміром 1 × 0,5 метра. Такий розмір дозволяє ідеально, якщо це потрібно, підігнати плити один до одного так, щоб не залишалося зазорів між ними. Це сприяє ще більшому збереженню тепла.
Звичайно, цими знаннями ви ніколи не заміните собою всю проектну організацію і фахівців, але ви будете мати деякі необхідними вам поняттями, для здійснення свого контролю над тим, що відбувається процесом і прийняття рішень.
Гореничі – село, входить в Києво-Святошинський район Київської області України. Населення за переписом 2001 року складало 2551 людини. Займає площу 3,064 км².