Ви помічали, що вартість кутових квартир на порядок дешевше ніж звичайні? Справа в тому, що з настанням холодів власники таких квартир страждають від нестачі тепла. Як тільки температура за вікном опускається нижче нуля, в приміщенні стає дискомфортно перебувати. Запотівають вікна, від вологості з’являється грибок, який з часом неможливо вивести.

Проблема в тому, що стіни таких квартир виходить назовні і піддаються впливу температур. Вологе повітря і цвіль руйнують стіни квартири і тягнуть за собою неприємності зі здоров’ям. Звичайно, можна встановити додаткові джерела тепла, але вони не вирішать проблему. Єдиний вихід – утеплення. Як і чим утеплити стіни в кутовій квартирі, читайте далі.

Які існують варіанти утеплення? Як утеплити стіни в кутовій квартирі?

 • Мінвата

Цей матеріал найбільше користується попитом, виготовляється з базальтового волокна. Чи не перешкоджає вентиляції повітря, не виділяє отруйних речовин, пожароустойчив, відмінно справляється з теплоізоляцією, але не переносить вологу. Не має потреби в особливих зусиллях при монтажі.

 • Пінопласт

За рахунок свого складу (95% газ) являє собою відмінний варіант утеплення квартир. Екологічно чиста сировина. На тлі інших виділяється хорошою, гідроізоляцією, звуконепроникністю і невисокою вартістю.

 • Пінополістирол

Виготовляється в результаті піноутворення під тиском. Екологічно чистий, з теплоізоляцією справляється добре. Підходить для робіт як всередині, так і зовні, довговічний. З недоліків – недостатня водопроникність і легка займистість.

 • Екструдований пінополістирол

Також дуже популярний варіант. Вологостійкий, легкий, пружний. Є різновид з виступами за рахунок чого монтажні роботи полегшується.

 • Керамоізол

Новинка на будівельному ринку. Паро-і водонепроникний, ліквідує грибок, довговічний.

Так як матеріал знаходиться в рідкому стані його потрібно наносити на стіни перпендикулярно в п’ять-шість шарів. З мінусів – висока ціна.

 • Пеноізол

Одна з варіацій поліуретану, застосовується у формі піни. Її використовують в обробці швів при укладанні цегли. Піна миттєво стає твердою при цьому створюючи необхідний шар теплоізоляції.

 • Астратек

Емульсія, в якій присутній тверді частинки різних полімерів. Перевага даного варіанта над іншими є те, що лише один сантиметр його шару замінює, наприклад, кілька пластів мінвати. За рахунок цього не крадеться простір кімнати.

З матеріалами для утеплення квартири ми вже ознайомилися, тепер детально розберемося як правильно утеплити кутову кімнату.

Як відомо, є панельні і цегляні будинки. Істотної різниці в утепленні немає. Єдине, на етапі підготовки стін, цегляні потрібно добре вирівняти, замазати щілини і прогрунтувати.

Отже, ось перші кроки до утеплення:

 • Перший етап – підготовка. Прибираємо меблі, очищаємо стіни.
 • Далі приступаємо до гідроізоляції. Підійде звичайна плівка, яка укладається і фіксується скотчем. Але краще застосовувати полімери.
 • Наступний етап монтування обрешітки. Якщо використовуєте дерев’яні направляючі, обробляйте їх протипожежними засобами та антисептиками. Металеві напрямні цього не потребують. При установці не забувайте вибирати розмір кроку під утеплювач, щоб не було просвітів і пустот.
 • Переходимо безпосередньо до утеплення стін. Укладаємо утеплювач в отвори між латами.
 • Незабутній наш утеплювач захистити пароізоляційній плівкою. Обов’язково обробляємо стики герметиками. Не можна ігнорувати цей етап, інакше зайва волога, що збереться в утеплювачі, зведе нанівець всі ваші старання.
 • Завершальний етап – монтаж гіпсокартонних листів.

Ось, мабуть, і все. Теплих вам квартир!

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)