Зовнішнє утеплення будинку – завдання трудомістке, і забирає кілька днів. Але при цьому в ній немає нічого складного, а тому з роботою впорається навіть людина з мінімальним досвідом в ремонті або будівництві.

Зробити утеплення стін пінопластом зовні у випадку з багатоповерхівками практично неможливо самому. Обов’язково доведеться викликати фахівців зі складним обладнанням. А ось приватний будинок можна без проблем утеплити своїми руками, причому ніяких специфічних інструментів не знадобиться, а ціна питання цілком доступна. Так ви не тільки заощадите, але і будете знати, що робота проведена дійсно правильно.

З цієї статті Ви довідаєтеся основні принципи утеплення фасадів будинків і отримаєте відповіді на основні питання.

Чому пінопласт

Найчастіше для зовнішнього утеплення використовується саме пінопласт. Його головними конкурентами є:

 • пінополіуретан;
 • мінеральна вата;
 • скловата;

А ось утеплення будинку зсередини пінопластом проводиться не часто. Справа в тому, що теплоізоляційні властивості у цього матеріалу проявляються тим краще, чим більше його товщина. Через це значно зменшується обсяг кімнат. При цьому аналогічного ефекту можна досягти, якщо замовити більш тонкий фольгований утеплювач, який дозволяє заощадити площа, але коштує дорожче.

Пінопласт володіє відмінними тепло- і звукоізоляційні властивості, не вбирає воду. Використання присадок піднімає температуру займання до 220 ° С, завдяки чому він менш пожежонебезпечний.

Властивості пінопласту безпосередньо пов’язані з технологією його отримання. Його основа – стирол, який при вспіненні утворює гранули. Усередині гранул перебувають порожнини з вуглекислим газом, завдяки чому полістирол має погану теплопровідність.

На ринку будматеріалів під пінопластом зазвичай мають на увазі 2 матеріалу: власне, пінопласт і екструдований полістирол. Вони створюються на основі одного речовини, але за різними технологіями.

Технологія утеплення пінопластом

Можливо зовнішнє утеплення стін і внутрішнє. Найефективнішим буде одночасне використання і першого, і другого. Якщо ви плануєте утеплювати будинок тільки з одного боку, то багато компаній радять вибрати зовнішнє утеплення. Для цього є кілька причин:

 • економія місця;
 • точка роси буде знаходиться зовні, тобто в будинку не буде підвищуватися вологість, з’являтися пліснява;
 • при зовнішньому утепленні будинку не потрібно тимчасово звільняти приміщення;
 • можна використовувати товсті шари утеплювача.

Утеплення фасаду пінопластом підходить для цегельних, дерев’яних, шлакоблочних будинків. Зашивати стіни потрібно відразу по всьому периметру. Залишати прогалини можна. Якщо зробити часткове утеплення пінопластом, то на стику «теплою» і «холодної» стіни почнуть утворюватися тріщини. Це пов’язано з температурною деформацією: утеплена частина розширюється сильніше ніж холодна, через що з’являються мікротріщини. У них потрапляє вода, замерзає і розширює щілину. У перші роки проблема не проявляє себе, але незабаром може привести до розривів.

Підготовчі етапи

Перед тим як утеплювати стіни приватних будинків пінопластом, необхідно підготувати поверхню.

Для початку її очищають від штукатурки або шуби. У цьому дуже допоможе перфоратор з плоским зубілом.Еслі є тріщини, то їх потрібно закрити. Не повинно бути швов.Прі допомогою будівельного рівня перевірте рівність стін. Перепади більше 1 см необхідно вирівнювати. При цьому краще використовувати широкий фасадний шпатель.После висихання шпаклівки проводиться грунтування. Якщо цього не зробити, то клейова суміш буде погано держаться.На нижньої лінії утеплення прикручується стартовий профіль. Профіль також виставляється за рівнем.

Іноді зовнішнє утеплення стін пінопластом проводиться прямо по старій штукатурці. При цьому для кріплення листів роблять обрешітку з дерева. Такий спосіб кріплення збільшує тепловіддачу, так як тепло йде через зазори і стики напрямних балок і термоізоляції. Тому краще не намагатися заощадити час, а зробити все за правильною технологією.

Матеріали

Кількість матеріалів і витрати на них залежать від типу клею, виду і щільності пінопласту для утеплення, площі фасаду, а також бажаного дизайну. В цілому, їх вартість може варіюватися. Кількість шпаклівки залежить від стану стіни перед початком робіт: якщо є тріщини і нерівності, то її знадобиться більше. Найменше штукатурки піде на недавно побудовані будівлі.

Пам’ятайте, що тут немає конкретної системи. Потрібно визначити кількість по фронту робіт. Від цього буде формуватися остаточний прайс.

З матеріалів для фасадного утеплення будинку знадобиться:

 • грунтовка глибокого проникнення;
 • цокольний профіль;
 • клейовий розчин для пінопласту;
 • армована сітка;
 • клей для армуючого шару & nbsp; сітки;
 • фінішна грунтовка;
 • оздоблювальні матеріали для облицювання.

Для кріплення профілю і листів пінопласту знадобляться дюбеля. Профіль повинен мати від двох точок кріплення на метр. Листи утеплювача прикручують в центрі і по кутах, причому використовуються при цьому спеціальні дюбелі-парасольки.

Інструменти

Для того, щоб самому утеплити будинок пінопластом, знадобиться ряд інструментів. Причому потрібні як ручні, так і електроінструменти. З вимірювальних приладів використовується будівельний рівень і рулетка.

З ручних інструментів потрібні:

 • широкий шпатель;
 • валик для нанесення грунту і фарбування;
 • будівельний ніж для різання пінопласту і армуючої сітки.

З електроінструментів знадобиться перфоратор або ударний дриль, а також витратні матеріали до них. При цьому особлива увага приділяється довжині бурів. Довжина становитиме від 10 см (4-5 см утеплювача і клею + 5 см поглиблення в стіну).

Утеплення фасаду покроково

Фасадні роботи вимагають наступних кроків:

Перший ряд пінопласту укладається на профіль. Роботу починають з кута (будинки, двері, вікна) .В плитах пінопласту робляться отвори для виведення комунікацій. Пінопласт ріжуть під кутом 45 ° на кутах стен.Клей наноситься зубчастим шпателем. Його наносять по площі всього листа пінопласту, на площину стику окремих аркушів, а також ставлять маяки в центре.Пенопласт щільно притискають і тримають близько 1 мінути.Клей, який видавлюється в місцях стиків, убірают.После первинного застигання клею, робляться отвори під дюбеля.

Важливо! Наступний ряд потрібно укладати зі зміщенням. Тобто вертикальні стики у сусідніх рядів не повинні збігатися, як у цегляної кладки.

Після монтажу пінопласту його грунтують. Наносять шар клея.На клей укладається малярська склопластикові сітка (на кутах спеціальний куточок). Зверху знову наносять клей.Далее проводиться шпаклівка (найчастіше – короїд) .Останній етап – фінальна обробка. Її проводять після висихання штукатурки.

Облицювання

На фінальному етапі проводиться обробка стін. Для цього виду робіт використовується штукатурка, яка наноситься на армуючої сітки. Якщо використовувати декоративну штукатурку, то подальша обробка не знадобиться. У більшості ж випадків проводиться фарбування. Швидше за все це зробити за допомогою повітряного компресора і фарбопульта.

Альтернативним варіантом є використання фасадної плитки. Різати її вручну проблематично, а тому тут вам знадобиться або спеціалізований плиткорез, або кутова шлифмашинка з алмазним диском по каменю.

Часті питання

Чи можна утеплити фундамент пінопластом? – Фундамент утеплюють спеціальним пінопластом, який не вбирає воду. Робиться це для того, щоб запобігти промерзання і деформування.

Чи можна утеплити дах пінопластом? – Цей матеріал використовують для утеплення даху, але краще для цього підходить піноізол.

Чи можна утеплити стелю? – Пінопласт використовують для утеплення всіх поверхонь. При внутрішньому утепленні стелі замість клею можна використовувати стартову штукатурку. Оздоблення при цьому здійснюється також пінопластом, а саме плитами для підвісної стелі.

У приватних будинках краще проводити зовнішнє утеплення, щоб заощадити простір. Технологія при цьому така ж, як при утепленні підлоги (про це нижче).

Чи можна утеплити підлогу пінопластом? – Пінопласт погано переносить механічний вплив, а тому технологія укладання тут особлива. Попередньо на підлогу по ширині листів виставляються бруски. У простір між ними укладають пінопласт, після чого зверху застеляють дошкою. Дошки при цьому спираються на брус, а тому пінопласт не деформується.

Чи можна утеплити будинок з пінобетону пінопластом / Чи можна дерев’яний будинок утеплити пінопластом? – Цей матеріал підходить для будь-яких будинків. Але для роботи потрібно буде підібрати підходящу ґрунтовку і клей.

Як утеплити пінопластом укоси? – Пінополістирол використовується для зовнішнього і внутрішнього утеплення укосів. Технологія при цьому не відрізняється від описаної вище. При внутрішньому утепленні можна замість клею використовувати монтажну піну.

Помилки при утепленні

Утеплення будинку пінопластом своїми руками існує низка помилок, які допускають новачки.

Найпоширенішою є поклейка пінопласту на непідготовлену поверхню. Через це утеплювач з часом починає відшаровуватися: утворюються здуття, або і зовсім відвалюються цілі лісти.Із через неякісно виконаної роботи в зимовий період утеплені стіни можуть відволожуватися. Це сигналізує про щілинах між листами або пінопластом і стіною. Тимчасовим рішенням може стати задування монтажною піною, але для повного усунення проблеми доведеться переробити проблемні участкі.Не варто економити на матеріалах. Вибирайте пінопласт з високою щільність і товщиною листа від 3 см. Поганий утеплювач гірше зберігає температуру, що знижує ефективність.

Дотримуйтеся технології, використовуйте інструменти Dnipro-M, і ваша робота не піде нанівець, і в будинку буде завжди тепло.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (48 оценок, среднее: 4,69 из 5)