Як позбутися від цвілі в квартирі?

Цвіль: прийшов, побачив, переміг

Думаєте, цвіль зустрічається тільки в старих, погано відремонтованих квартирах? На жаль, з нею часто доводиться стикатися навіть мешканцям житла в нових, недавно побудованих будинках, а іноді неапетитні бурі, чорні і зелені плями виникають якраз після заміни вікон або косметичного ремонту.

Цвіль хороша в сирі, але ніяк не в житловому будинку!

Так що ж робити, щоб раз і назавжди позбутися від небажаних «гостей»?

Чи дійсно цвіль настільки небезпечна?

А може, і не треба боротися? Адже, крім естетичних, цвіль начебто не заподіює ніяких незручностей.

На жаль, це далеко не так. Пліснява, розвиваючись на поверхні деревини, поступово її руйнують. Фактично, цвіль вживає матеріал, на якому оселилася, в їжу, виділяючи ферменти і потім всмоктуючи розм’якшений субстрат. Її вплив, хоча і здається повільним, насправді надзвичайно руйнівний. А ще вона настільки швидко поширюється, що колись будинку, захоплені цвіллю, спалювали.

Крім того, спори цвілі, викинуті дозрілої грибницею, дуже токсичні. Потрапляючи в організм людини, вони можуть викликати отруєння, зниження імунітету, астму, хвороби шкіри, захворювання суглобів і навіть рак. А постійними супутниками проживають в зараженій цвіллю квартирі людей стають застуди та алергії.

Причини появи цвілі

Якщо у вашому будинку є хоча б один фактор із зазначених нижче, це означає, що ви – в зоні ризику, адже цвіль може проявитися в будь-який момент.

Отже, слід бути особливо обережним, якщо:

  • постійна температура в приміщенні близько + 20̊С або вище;
  • вологість не опускається нижче 90% протягом кількох годин;
  • погана гідроізоляція (на стіну потрапляють краплі дощу, будівництво велося в дощову погоду);
  • в приміщенні порушилася циркуляція повітря, немає достатньої конвекції повітряних потоків (особливо актуально, якщо ви недавно поставили металопластикові вікна);
  • в кімнаті знаходиться постійно відкритий джерело води (наприклад, акваріум) або багато горщиків з квітами;
  • кімната погано освітлена (вікна виходять на північну сторону) або перебуває на першому поверсі багатоповерхового будинку.

Сирість – ось одна з головних причин появи цвілі
Таким чином, основні причини розвитку цвілі – це вогкість, погана вентиляція і недостатня освітленість приміщення. Ви можете боротися з зовнішніми проявами, але якщо не усунути першопричину – утеплити стіни квартири, то це буде сізіфова праця.

Місія: знищити

Але як боротися з уже наявною цвіллю? В основному всі існуючі способи можна розділити на механічні та хімічні, а також їх поєднання.

До механічних належить змивання цвілі і очищення ураженої поверхні за допомогою губки, щітки, наждаку або скребка. Недоліки цього способу – в тому, що сильно постраждає поверхню, яку ви чистите, адже для гарантії результату доведеться видаляти не тільки власне плями, але і зачищати штукатурку або інше покриття хоча б на 5 мм в глибину.

Якщо ви виберете цей спосіб боротьби, ремонт неминучий

Хімічні – це використання їдких, токсичних або мають антисептичну дію сполук, що знищують колонії цвілі. Існують спеціально призначені для цього розчини, що продаються в господарських магазинах («Profline», «Dali», «Фонгіфлюід»). Деякі можна наносити для профілактики, як, наприклад, «AllerMold».

Є також народні способи боротьби з цвіллю. Наприклад, обробка стін мідним купоросом, нашатирним спиртом, концентрованим мильним розчином або содою і оцтом (розсипається сода, а потім наноситься оцет). Іноді запліснявілі поверхні оббризкують також звичайним відбілювачем. Але, як правило, ефективність цих процедур значно нижче.
Крім того, якщо поразка стіни або стелі цвіллю досить сильне, все одно доведеться видаляти шпалери або інше покриття, а в особливо запущених випадках – зривати все аж до цементу. Іноді доводиться навіть просушувати цемент за допомогою паяльної лампи або будівельного фена.

І пам’ятайте, що всі кошти, описані вище, дуже отруйні, а значить, не можна працювати з ними без захисту!

Потрапляючи на шкіру, в дихальні шляхи або очі, хімічні засоби можуть викликати роздратування, опіки і сліпоту!
Комбінація цих методів застосовується, якщо вогнище цвілі дуже великий або їх кілька, а також в разі, коли неможливо боротися з вогкістю і поганою вентиляцією іншими способами.

Як позбутися плісняви у кутовій квартирі:

  1. Ідентифікуйте та усуньте джерело вологи: перевірте ретельно витоку води, протікання покрівлі або трубопроводів. Важливо усунути причину накопичення вологи, щоб запобігти повторному утворенню цвілі.
  2. Забезпечте хорошу вентиляцію: кутові приміщення мають підвищений ризик накопичення вологи. Встановіть вентиляційні отвори або використовуйте осушувачі повітря для покращення циркуляції повітря та зниження вологості.
  3. Очистіть та обробіть поверхні: видаліть плісняву за допомогою спеціальних миючих засобів або суміші, що містить лужні речовини (наприклад, хлорне або кисневе відбілювання). Потім обробіть області антицвілевими засобами або препаратами, щоб запобігти повторній появі цвілі.

Як позбутися плісняви у квартирі на першому поверсі:

  1. Усуньте причину вологи: перевірте сантехніку, трубопроводи та вікна на наявність витоків. Витік або неправильна гідроізоляція можуть бути джерелами вологи, що сприяє утворенню плісняви. Усуніть ці проблеми, ремонтуючи або замінюючи несправні елементи.
  2. Забезпечте хорошу циркуляцію повітря: відкривайте вікна, провітрюйте приміщення та використовуйте вентилятори або осушувачі повітря для покращення вентиляції. Це допоможе знизити вологість у приміщенні та запобігти росту плісняви. Потім нанесіть препарати або фарбу, що мають антицвілеві властивості, щоб запобігти повторній появі цвілі.

Як позбутися плісняви у квартирі на останньому поверсі:

  1. Перевірте покрівлю та терасу: виток через дах або терасу може бути основною причиною вологи у верхніх квартирах. Перевірте та усуньте будь-які проблеми з гідроізоляцією, тріщини або протікання, щоб запобігти проникненню вологи.
  2. Поліпшіть вентиляцію: встановіть хорошу систему вентиляції або витяжні вентилятори у ванній кімнаті та кухні, щоб видалити зайву вологу з приміщень. Регулярно провітрюйте кімнати, відкриваючи вікна.
  3. Очистіть та обробіть поверхні: видаліть плісняву за допомогою спеціальних миючих засобів або антицвілевих розчинів. Потім нанесіть антиплесневі препарати або фарбу на оброблені поверхні, щоб запобігти зростанню плісняви в майбутньому.

Важливо відзначити, що при значних проблемах з пліснявою або якщо ви не можете самостійно впоратися з проблемою, рекомендується звернутися до професійних фахівців або експертів у галузі боротьби з пліснявою та усунення вологості.

Попередити легше, ніж лікувати

Отже, ще раз повторюємо: не допустити появи цвілі – набагато легше і вигідніше, ніж потім боротися з нею! Іноді бажання отримати вигоду призводить до того, що при будівництві будинку економлять на опаленні, гідроізоляції або використовують дешеві неякісні матеріали. На жаль, це найчастіше призводить саме до таких наслідків.

Тому краще витратитися один раз – утеплюючи, встановлюючи вікна і вентиляцію – чим пізніше постійно видаляти або ховати плями цвілі!

Як позбутися цвілі на балконі

Цвіль на балконі може бути проблемою, яка не тільки псує зовнішній вигляд, а й може мати негативний вплив на здоров’я. Ось кілька порад про те, як позбутися плісняви на балконі:

  1. Очищення поверхні: Почніть із ретельного очищення поверхні балкона. Використовуйте миючий засіб або спеціальні засоби для видалення цвілі. Це допоможе видалити видиму плісняву з поверхні та підготувати її для наступних заходів.
  2. Перевірка та усунення джерела вологи: Цвіль зазвичай процвітає у вологих умовах. Перевірте балкон на наявність витоку, нещільності вікон або інших джерел вологи. Усуньте причину виникнення цвілі, щоб запобігти її повторній появі.
  3. Забезпечення гарної вентиляції: Нестача вентиляції може сприяти розвитку цвілі. Переконайтеся, що на балконі є достатньо повітря. Регулярно провітрюйте приміщення, відкриваючи вікна або встановивши вентиляційні отвори.
  4. Використання спеціальних препаратів: Існують різні препарати для боротьби з пліснявою. Виберіть засіб, який ефективно усуває плісняву та запобігає її повторній появі. Дотримуйтесь інструкцій виробника та використовуйте засіб на уражені поверхні.
  5. Регулярне прибирання та обслуговування: Регулярно прибирайте балкон, щоб запобігти скупченню пилу та бруду, які можуть сприяти зростанню плісняви. Перевіряйте поверхні на наявність нових ознак плісняви та негайно вживайте заходів щодо їх усунення.
  6. Використання антицвілевих фарб та покриттів: Розгляньте можливість використання антицвілевих фарб або покриттів для балкона. Ці матеріали містять спеціальні добавки, які допомагають запобігти зростанню плісняви і захищають поверхню від вологи. Це допоможе знищити залишкові суперечки цвілі та запобігти їх зростанню в майбутньому.
  7. Використання натуральних рішень: Якщо ви віддаєте перевагу натуральним методам, спробуйте використовувати оцет або перекис водню для видалення цвілі. Змішайте їх із водою у пропорції 1:1 та нанесіть на уражені ділянки. Залишіть на кілька хвилин, потім ретельно промийте водою.
  8. Підтримка оптимальної вологості: Контролюйте рівень вологості на балконі. Використовуйте зволожувачі або осушувачі повітря, якщо необхідно, щоб створити оптимальні умови, за яких пліснява не зможе розвиватися.
  9. Проведення профілактичних заходів: Щоб запобігти повторній появі плісняви, регулярно оглядайте балкон і вживайте профілактичних заходів. Очищайте поверхні, стежте за вентиляцією та підтримуйте оптимальний рівень вологості.
  10. Звернення до фахівців: У разі серйозної проблеми з пліснявою або якщо ви не впевнені у своїх навичках, рекомендується звернутися до професіоналів. Фахівці зможуть провести діагностику причин цвілі та запропонувати ефективні методи усунення.

Позбавлення цвілі на балконі вимагає ретельного очищення, запобігання волозі та підтримання хорошої вентиляції. Застосування правильних методів та регулярний догляд допоможуть підтримувати балкон у чистому та здоровому стані.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (48 оценок, среднее: 4,69 из 5)