Утеплення фасадів — важлива деталь, якою непотрібно нехтувати. Грамотно продумана конструкція теплоізоляції допоможе на 50% зменшити втрати тепла в холодну пору року, що неодмінно позначиться і на економії коштів за оплату опалення. Схеми технологій утеплення фасадів на перший погляд можуть здатися складними, але, розібравшись в подробицях, все виявляється досить зрозумілим. Якщо хтось думає що утеплення — це складно, він помиляється. Щоб грамотно виконати роботу, потрібно ознайомитися з технологією утеплення фасадів.
Для чого потрібно утеплювати фасад? Відповідь проста: для того, щоб максимально зберегти тепло в будинку або квартирі. Утеплення стін допоможе добре заощадити на витратах на опалення взимку і на кондиціонуванні влітку. Правильно підібрані матеріали і максимально точне дотримання технології утеплення фасадів дозволить власникові будинку заощадити на опаленні до 30%.
Якщо ж ви живете в квартирі, але у вас погано топлять або ж ваше житлове приміщення розташоване на останньому поверсі, вам необхідно зробити утеплення стін. В результаті ви отримаєте комфортну температуру проживання. Від того, наскільки якісно утеплений фасад, залежить атмосфера всередині приміщення. Деяким може здатися, що теплоізоляційні роботи — складний і витратний процес, тому часто відмовляються від нього. Від якості проведення робіт і обраної технології утеплення залежить кінцевий результат і комфортний клімат в приміщенні. Провести теплоізоляцію приміщення не складно самостійно, але треба знати всі нюанси технологій, в яких розібратися досить просто.
У виборі конкретного теплоізоляційного матеріалу враховуються кліматичні умови, висота будівлі і інші чинники. Якщо ж будинок експлуатується не перший рік, має порівняно невелику висоту, найчастіше використовується технологія утеплення будинку пінопластом — матеріалом, порівняно легким не тільки за вагою, але і за складністю облицювання стін. Він також має привабливу ціну. Якщо при утепленні стін дотримуватися технології, тоді ви заощадите на опаленні третю частину коштів.
Способи утеплення і матеріали
Перше питання, що вимагає уточнення — яким чином укладати теплоізоляційний матеріал. Монтаж можна зробити зовні будівлі, всередині або безпосередньо вмурувати в стіни. Кожен із способів має свої переваги, нерідко застосовується технологія утеплення будинку з використанням всіх перерахованих методів одночасно.
Сьогодні існують різні технології утеплення фасадів, а тому треба визначитися, який саме спосіб буде найкращим для вас:
- установка всередині приміщення;
- монтаж утеплювача із зовнішнього боку будівлі;
- комбінований метод.
Для того, щоб вибрати спосіб утеплення фасадів та технологію його проведення, необхідно визначити характерні особливості будови. Фахівці пропонують всього три способи для проведення подібних робіт:
- вентильована технологія утеплення будинку (сухий метод);
- під штукатурку (мокрий);
- багатошаровий спосіб утеплення стін (колодязних).
Будь-яка технологія утеплення будинку пінопластом, мінватою або пінополістиролом (покращений вигляд пінопласту) передбачає чітке дотримання технологічного процесу. Це гарантія того, що оновлений фасад буде служити довго, не вимагаючи частого поточного ремонту.
Здійснюється робота в кілька етапів.
- Підготовка стін фасаду.
- Роботи з укріплення теплоізоляційного матеріалу.
- Декоративні, завершальні роботи.
В Україні зовнішня обробка проводиться частіше, ніж внутрішня, і такому методу віддають перевагу ті, хто тільки збирається утеплити свій будинок на зиму. При проведенні робіт треба вибрати оптимальний метод утеплення, який може бути:
- сухим;
- мокрим.
Залежно від цього відрізняється:
- термін служби захисного шару;
- необхідність постійного догляду за ним;
- особливість проведення ремонтних робіт;
- навантаження на стіну;
- декоративна функція та інше.
Якщо точно порахувати опір матеріалу і провести роботи грамотно, можна отримати хороший результат і захистити будову. Важливо прислухатися до вказаних рекомендацій, приділити увагу деталям і характеристикам матеріалу, а також послідовно проводити роботи. В такому випадку ви уникнете появи плісняви та грибка на стінах і відчуєте всі переваги утепленого будинку в зимовий період.
Внутрішнє утеплення
Утеплення фасадів, технологія якою передбачає нанесення матеріалу всередині приміщень будівлі, використовується нечасто. Вона може мати місце в тих випадках, коли зовнішнє оформлення неможливе в силу певних обставин, наприклад, при наявній декоративній обробці лицьової сторони, яку недоцільно демонтувати. В такому випадку в якості матеріалу часто використовують мінеральну вату. Добре себе показали в експлуатації такі утеплювачі, як плити (укладаються у вигляді розтягнутих матів). Виготовляються вони на основі базальтової вати, проте на відміну від початкового матеріалу, мають поліпшені характеристики, зокрема, слабо реагують на вологу, не горять.
Зовнішня технологія утеплення фасадів
Закладка утеплювача зовні — спосіб, який отримав найбільше поширення, тому що не зменшує площу приміщень всередині будинку і зберігає міцність стін.
Які матеріали для утеплення знадобляться?
Все залежить від того, скільки коштів ви готові витратити, а також від типу утеплювача, його щільності, якості клею, площі утеплення і бажаного зовнішнього вигляду. При цьому використовують один з двох матеріалів: пінопласт або мінеральну вату. Чому саме їх? Та тому що кожен з даних матеріалів має пожежостійкість, мінімальне водопоглинання, підвищену щільність і, звичайно, низьку теплопровідність. Важливий крок — вибрати перевіреного виробника.
Екструдований полістирол (різновид пінопласту)
Він за багатьма характеристиками перевершує звичайний пінопласт, тому йому часто віддають перевагу. Щільність обраного вами утеплювача повинна бути більше 30 кг / куб. м. Технологія утеплення фасаду пінополістиролом практично така ж, як і звичайним пінопластом.
Для цього часто вибирають екструдований пінопласт. Його перевага — низька теплопровідність, матеріал не вбирає вологу. Також він:
- міцний;
- компактний;
- легкий;
- легко обробляється;
- не вимагає застосування додаткових засобів захисту.
Утеплення стін мінеральною ватою
Технологія утеплення мінеральною ватою також досить ефективна. Пориста структура матеріалу надає йому не тільки тепло-, але і звукоізоляційні властивості. Вата не схильна до гниття і розмноження грибка. Правда, є у неї один недолік — гігроскопічність. При рясному намоканні матеріал може деформуватися, тому обов’язково потрібно забезпечити якісну гідроізоляцію.
Також популярна і внутрішня ізоляція, але вона застосовується тільки в окремих випадках, коли неможливо утеплити приміщення зовні, наприклад, якщо там вже знаходиться декоративна штукатурка або квартира розташована в будівлі з історичною спадщиною. В такому випадку використовують технологію утеплення пінопластом або мінеральною ватою зсередини.
Технологія утеплення пінопластом
Пінопласт (пінополістирол) — матеріал, який виробляється шляхом спінювання пластмаси. В результаті тільки 10% становить сам матеріал, а решта 90% — повітря. Пінопласт є легким і, що важливо, найбільш дешевим матеріалом-утеплювачем. З ним легко працювати навіть при обробці складних ділянок: його можна легко різати і приклеювати в будь-якому зручному місці. Також до переваг технології утеплення будинку пінопластом можна віднести найнижчий коефіцієнт теплопровідності — навіть при товщині плит в 7,5 см, матеріал повністю виконує покладені на нього функції.
Технологія утеплення житлового приміщення пінопластом підходить для цегельних, дерев’яних і шлакоблочних будинків.
Останнім часом багато забудовників відмовилися від використання багатьох матеріалів, віддавши перевагу технології утеплення пінопластом або пінополістиролом. Цьому є розумне пояснення, так як матеріал володіє характерними перевагами:
- не горючий, мимовільне затухання відбувається через 4 секунди після загоряння;
- не гігроскопічний, не притягає вологу, виключаючи несприятливі наслідки від її впливу;
- не перешкоджає руху повітря, виключає появу конденсату;
- простий і швидкий монтаж;
- довгий термін служби;
- невисока вартість.
Який утеплювач краще використовувати? Найчастіше це пінопласт.
Чому саме він? Тому що він має хороші тепло- і звукоізоляційні властивості і не вбирає воду. Крім цього, він має температуру займання 220 ° С, тобто, він менш пожежонебезпечний, ніж деревина. Технологія утеплення пінопластом не дуже складна і давно відпрацьована до дрібниць.
Оптимальною є технологія утеплення будинку пінопластом зовні. Це дає можливість захистити стіни від промерзання і охолодження, а також збільшити термін служби будинкових несучих конструкцій. Для того щоб зробити зовнішнє утеплення, застосовують звичайний пінопласт, екструдований пінопласт або мінеральну вату. Пріоритетність і тип утеплювача визначається в залежності від виду матеріалу, досвіду роботи майстра і бюджету.
На сьогоднішній день необхідність утеплення фасаду будинку мало у кого викликає сумнів. Постійне підвищення вартості енергоресурсів, їх вичерпність і забруднення атмосфери при спалюванні палива все більше підштовхують людство до жорсткого контролю над втратами тепла.
Одним з найбільш доступних матеріалів для утеплення фасаду є спінений полістирол, в простолюдді часто іменований пінопластом.
Технологія утеплення фасадів пінопластом передбачає використання порівняно щільного пінополістиролу з щільністю 25 кг / м3.
Чому повинна бути велика щільність?
- З одного боку, чим нижче щільність матеріалу, тим кращі його теплоізоляційні властивості.
- З іншого ж боку, менш щільний матеріал — пінопласт щільністю менше 15 кг / м3 або мінеральна вата не забезпечить достатньої жорсткості фасаду. Його буде великою проблемою обштукатурити, не пошкодивши, та й надалі «промять» фасад буде неважко.
Технологія утеплення фасаду пінопластом зажадає ще наступних матеріалів:
- грунтовки глибокого проникнення;
- цокольного профілю;
- клею для пінопласту;
- дюбелів;
- армуючої сітки;
- клею для армуючого шару сітки;
- фінішної грунтовки;
- оздоблювальних матеріалів.
Якщо ви бажаєте зробити утеплення свого житла самостійно, то ми допоможемо вам і дамо деякі поради.
Перше, з чого потрібно почати роботи по технології утеплення будинку або квартири, це підготувати поверхню:
- очистити стіни від «шуби» або штукатурки;
- закрити тріщини;
- вирівняти поверхню стіни;
- прогрунтувати;
- зміцнити стартовий профіль на нижній лінії утеплення;
- укласти пінопласт, почавши з кута;
- підготувати отвори під дюбеля;
- прогрунтувати;
- приклеїти склопластикову сітку;
- прошпаклювати;
- зробити чистову обробку.
Технологія утеплення фасаду пінопластом — сучасний спосіб збереження комфорту та енергозбереження. Але це працює тільки якщо за справу беруться професіонали компанії «Дім Ремонту»! Адже утеплення фасадів технологія начебто і не складна, але має багато нюансів, які знають тільки фахівці.
А якщо при цьому вони будуть використовувати послуги компанії, то тривалий час вам буде тепло і комфортно у Вашій оселі!
Основні характеристики утеплювача це:
- мінімальна пошкоджуваність;
- вологозахищеність;
- пожежостійкість;
- міцність;
- чутливість до механічних елементів.
Тому, вибираючи метод утеплення будинку, віддавати варто перевагу технології утеплення стін пінопластом або полістиролом. Це дасть можливість створити будинок, захищений від несприятливих погодних умов з теплою внутрішньої атмосферою. Професійно проведені роботи і якісний матеріал позбавлять від появи грибка та цвілі на стінах, викликаних конденсатом після порушень, допущених в роботі.
Продумана до дрібниць технологія утеплення стін і правильний вибір матеріалу дозволять не тільки зберегти в будинку тепло в холодну пору, а й забезпечить комфортний мікроклімат без перепадів температур в міжсезоння, а влітку порадує якісним кондиціонуванням.