Ізоляція фасадів є бар’єром, що захищає від спеки, холоду і шумів. Вона також захищає будівлі від опадів і вітру, зберігає будівлю сухим і безпечним. У типовому приміщенні близько 30% енергії, що використовується для збереження тепла або охолодження, використовується даремно через погано ізольованих стін. Зовнішні утеплені стіни помітно зменшують витрати енергії за рахунок покриття будівлі термостійкої оболонкою, тим самим підвищуючи комфорт і знижуючи рахунки за електроенергію, а також викиди вуглецю.
Утеплення пінопластом
Для зовнішнього утеплення квартир використовується переважно пінопласт. А ось утеплення пінопластом будинків і квартир зсередини проводитися рідко. Це пов’язано з тим, що теплоізоляційні властивості у цього матеріалу залежать від його товщини, що в свою чергу зменшує об’єм кімнати. Пінопласт відмінно зберігає тепло, має звукоізоляційні властивості і є водовідштовхувальним.
Утеплення пінопластом має на увазі зовнішнє і внутрішнє утеплення стін. Однак, в разі утеплення будинків або квартири тільки з одного боку, слід зупинитися на зовнішньому утепленні для економія місця і часу, оскільки при зовнішньому утепленні будинку немає необхідності звільняти приміщення.
Утеплення мінеральною ватою
Мінеральна вата використовується при утепленні стін, підлог, перекриттів, і даху. Найчастіше мінеральна вата кладеться із зовнішнього боку будівлі, оскільки зовні віддача матеріалу буде більше ніж при укладанні всередині приміщення.
Утеплення фасадів плитами мінеральної вати найчастіше виконується за технологією «мокрий фасад» для отримання легкого навісного фасаду. Даний вид термоизоляционного сировини має ряд вигідних характеристик: низьку теплопровідність, високу пожежну безпеку, хороші звукоізоляційні якості, високу щільність; екологічну безпеку для людського організму. Вартість утеплення мінватою будинків і квартир вище, ніж пінопластом, але вата має більшу кількість переваг що компенсує її вартість. Головне, розумно використовувати ці переваги при утепленні фасаду.
Липки – історична місцевість у Печерському районі центру Києва. Липки розташовані між вулицями Михайла Грушевського, Банковій, Лютеранській, Академіка Богомольця, Виноградним і Фортечним провулками. Входять до складу Печерського району.