Описание объекта

Утеплення фасадів – ефективний метод енергозбереження, який дозволяє зберігати тепло в приміщенні в холодну пору року. Цей вид робіт забезпечує економію на опаленні в зимовий період, підвищує рівень звукоізоляції, знижує рівень вологості в кімнатах і покращує зовнішній вигляд зовнішньої поверхні стін. Крім того, утеплення будинків і квартир приносити користь в жарку погоду, оскільки приміщення залишається прохолодним і не потребує постійного використання охолоджувальних приладів.

Популярні утеплювачі для фасадів

Для утеплення застосовується цілий ряд сучасних матеріалів, однак найбільш поширеними вважаються пінопласт (або пінополістирол) і мінеральна вата. Пінопласт має наступні переваги перед іншими утеплювачами:

  • простота транспортування і монтажу;
  • високі теплоізоляційні показники;
  • тривалий термін експлуатації;
  • невелика вага;
  • доступність придбання;
  • низька вартість.

Утеплення пінопластом має і деякі недоліки. Перш за все до них відноситься пожежонебезпека і виділення токсичних речовин під час горіння або при нагріванні. Матеріал має низький рівень паропроникності, що перешкоджає випаровуванню конденсату і може призвести до поширення цвілі. Також пінопласт часто пошкоджують гризуни-шкідники.

До переваг утеплення мінеральною ватою відносять:

  • хороший рівень шумопоглинання;
  • високу провідність пара і відсутність конденсату;
  • пожежостійкість і негорючість;
  • екологічність;
  • стійкість до пошкодження гризунами-шкідниками і комахами.

Основні мінуси утеплення мінватою – це більш висока вартість в порівнянні з пінопластом і відносно невеликий термін служби. Останнє явища пов’язано з тим, що матеріал поступово накопичує вогкість і втрачає свої теплоізоляційні властивості. Робота з мінватою без спеціальних засобів захисту може привести до появи свербежу та навіть розвитку деяких захворювань в разі попадання частинок матеріалу в легені.

Що краще вибрати?

При виборі утеплювача варто враховувати і особливості його монтажу. Так, пінопласт легко транспортується до місця проведення робіт, простий в різанні і шліфовці. Однак через пружності монтаж матеріалу на стіни ускладнюється, тому що між листами утворюються порожнечі. Тому для утеплення існують спеціальні листи пінопласту з пазогребневі системою, що забезпечує відсутність пустот на стиках.

Зважаючи на особливості мінеральної вати її монтаж повинен проводитися тільки з використанням захисних засобів – респіратора, рукавичок і захисного одягу. Незважаючи на те, що цей матеріал легко приклеюється до поверхонь, надійне і щільне кріплення можна забезпечити тільки застосуванням фасадного дюбеля з термоголовкою.

Кожен з вищеописаних матеріалів має свої переваги і недоліки. Звичайно, мінеральна вата перевершує пінопласт за деякими показниками. Однак останній користується набагато більшим попитом завдяки високій вологостійкості, в той час як мінвата отсиревает в перші кілька років експлуатації. Тому ідеальним варіантом для зовнішнього утеплення є пінопласт, оброблений протипожежними складами, а мінеральна вата оптимальна для внутрішніх робіт.