Для втілення фарбувальних робіт часто використовуються фарби:
- алкідні;
- масляні;
- водоемульсійні;
- акрилові (у вигляді рідини і аерозолі без фреону).
Спінений пінополістирол має високу хімічної пасивністю до большенству речовин, вживаних обробці будівель. Винятки становлять розчинники, такі як уайт-спірит, ацетон, сольвент. Вони використовуються для виробництва алкідних фарб. Фарбування пінопласту подібними фарбами можлива тільки після підготовчого покриття його поверхні штукатуркою або іншим захисним шаром. В іншому випадку розпад структури пінопласту гарантовано.
Слід брати до уваги також те, що оліфа, що міститься в складі масляних фарб, що не завдасть шкоди теплоізолятор. Однак створюваний їй шар фарбового покриття має велику статичністю. При температурному русі плит, усадки будівельних конструкцій, механічному впливі не виключається виникнення сколів, тріщин, відшарувань.
Фарби на базі водної емульсії мають прекрасну вкриває здатністю, проте мають невисокою стійкістю при взаємодії з водою. У зв’язку з цим, рекомендується їх застосування для внутрішніх кімнатах споруди.
Акрилові відмінно підійдуть для фарбування пінопласту, використаного в якості зовнішнього утеплювача, формуючи в зовнішньому покритті стійку і еластичну «кірку». Використання акрилових фарб дасть можливість скоротити час і вартість робіт по захисту утеплювача з пінопласту від дострокового руйнування.
Найчастіше для фарбування застосовують водоемульсійні і акрилові суспензії. Перші підкуповують невисокою ціною, проте абсолютно безпорадні перед вологою і дуже припадають пилом. Акрилові розчини показують високу стійкість до ворожого впливу зовнішнього середовища, проте обходяться дорожче.
Не кожен вид пінопласту піддається фарбуванню. У кожному разі – забарвлення, призначена для пінопласту, зобов’язана володіти:
- Гарну адгезію (зчіплюватися з його поверхнею).
- Створювати міцне еластичне покриття.
- Стійкістю до руйнівну впливом сонячного випромінювання, вітру, вологості (водостійка) і перепадів температур.
Технологія фарбування
Підбір нинішніх лакокрасящіх продуктів для зовнішніх робіт досить великий, однак практично всі без винятку вони включають в своєму складі агресивні речовини, що руйнують матеріал. Тому, в першу чергу ніж пофарбувати пінопласт, необхідно покрити його поверхню захисним шаром шпаклівки рідкої консистенції.
Нанесення на площину шару з шпаклівки, штукатурки, істотно розширює межі використання лакофарбових матеріалів. Створений проміжний шар нівелює руйнівний вплив на пінопласт активних фарбувальних складів. Нанесення захисного шару виконується на сітку зі скловолокна.
Перед нанесенням на пінопласт, їх необхідно розвести, вже після чого ж активно перемішати, для того щоб виключити згустків. Рекомендовано доповнювати в структура не воду, а ґрунтовку, що створює його найбільш гнучким, рівно вирівнює площину.
Вона володіє необхідною в’язкістю, для того щоб прикрити пори матеріалу однорідним шаром. Всі без винятку місця стикування і шви наповнюють шпаклівкою або герметиком.
Перш ніж пофарбувати пінополістирол слід:
- провести видалення пилу і бруду, залишків клейових складів, бруду з поверхні частинок,
- заповнити складами сильні дефекти поверхні, зони з’єднань, місця примикань;
- наклейте на зони стиків армуючу стрічку;
- вирівняйте площину;
- заґрунтуйте складом;
- отколеруйте фарбу;
- підготувати пульверизатор, пензлики, валики, ванночки.
При самостійному підборі забарвлення слід здійснювати колеровку всього обсягу з метою досягнення єдиного відтінку. Перемішування проводите за допомогою міксера для рідких складів на невеликих оборотах дрилі. Запам’ятайте позначення підібраного відтінку. Дане полегшить виробництво додаткового обсягу при похибки в розрахунках за кількістю.
Фарба продається готова до використання. При тривалому терміні зберігання допустимо загустіння складу. В даному випадку додайте трішки води і грунтовно розмішайте, застосовуючи електроміксер. Якщо фарба може покривати пори матеріалу з першого разу, консистенція підібрана правильно.
Забарвлення майданних частин проводите валиком. Лінійні об’єкти краще покривати фарбою за допомогою кисті.
Проводьте фарбування не менше ніж в 2 шари.
При недостатній насиченості кольором збережіть банку розкритою на деякий час з метою випаровування надмірної вологи. Проведіть нанесення декількох шарів.
Фарбувальні роботи на зовнішньому утеплювачі вимагають найбільш ретельної підготовки поверхні пінопласту. В першу чергу ніж пофарбувати пінопластиків:
Видаліть застиглі краплі і патьоки грунтовки. Інакше прошарок фарби повторить і збільшить недоліки грунтування.
Нанесення фарби на пінопластовий шар робите зверху вниз в одному напрямку, для того щоб виключити нерівності забарвлення. Другий шар наносите вже після абсолютного висихання першого. Водити пензлем необхідно в одному напрямку – це дасть можливість виключити розлучень і патьоків. Легше використовувати розпилювач, який гарантує активну і розмірене напилення використаного матеріалу пігментом. Застосовуючи Пулевізатор, забезпечте захист шкіри, органів дихання та зору від попадання частинок фарби.