Ефективне використання енергоносіїв передбачає якісне утеплення фасадів квартир, будинків. Типова цегляна стіна втрачає близько 30% тепла в зимовий час, так як швидше остигає. Утеплений фасад дозволяє знизити витрати на утеплення, кондиціонування приміщення. Чим же краще скористатися в ремонтних роботах: пінопластом або мінеральною ватою?
Ціна
Багато господарів будинків вважають за краще здійснювати дані види робіт своїми руками. Причиною цього є економія коштів. Ціна збільшується виходячи з таких факторів:
- складність роботи (кривизна стіни),
- висотність (висота фасаду більше 6 м) вимагає спеціального устаткування,
- площа,
- рівень спеціалізації майстра,
- умови роботи (літо, осінь, зима).
Варто також зазначити, що своїми руками утеплити будинок можна, але потрібно володіти технічними знаннями і практичними вміннями з проведення робіт. Якщо ви не знаєте, як і що робити, то слід звернутися до фахівців.
Технологія
Утеплення квартир, будинки можна проводити всередині і зовні приміщення. У кожному з випадків будуть використовуватися різні технології і матеріали. Вони повинні не боятися перепаду температур, вологого середовища. Зовні багатоквартирного будинку утеплення здійснюється за технологією «мокрий фасад» шляхом цілого ряду кроків від вирівнювання і грунтування стіни до нанесення штукатурки.
Утеплення мінватою
Плюси
- Мінеральна вата – це екологічно чистий продукт, отриманий при вторинній переробці базальту. Вона не шкодить ні людині, ні середовищі.
- Не запалюється.
- Низька теплопровідність (не проводить ні холод, ні тепло).
- Якісна звукоізоляція.
- Паропроникність (не дає накопичуватися волозі всередині).
Мінуси
- Висока ціна.
- Складність в роботі.
Утеплення пінопластом
Плюси
- Доступна ціна матеріал.
- Легко працювати на висоті (мінімальна вага).
- Простота в монтажі.
- Низька теплопровідність і висока звукоізоляція.
- Не вбирає вологу.
Мінуси
- Крихкість. Погано витримує механічні навантаження, легко кришитися і ламається.
- Не пропускає повітря. Тому якщо неякісно виконане утеплення фасаду, то волога може зібратися на стіні – з’явитися цвіль.
- Руйнується під впливом агресивних барвників і розчинників.
- Може виділяти токсичні речовини.
- Є ризик пошкодження гризунами.
Висновки. Перш ніж приступати до ремонту, необхідно повністю вивчити теорію з утеплення стін, порівняти переваги і недоліки матеріалів. Найкраще в цьому допоможуть професійні консультації. Виходячи з інформації та бюджету, можна приймати рішення: чи робити своїми руками або довіритися фахівцям.
Багринова гора – піднесення на правому березі Дніпра і історична місцевість на території Голосіївського району міста Києва. Багринова гора (Багрин) розташовується між проспектом Науки, Саперна Слобідка, Лисою горою, Мишоловкою і Наддніпрянським шосе. Між Багриновою і Лисої горами проходить Лисогірська вулиця.