Протікання балкона: причини і способи усунення проблеми

Протікання балкона — досить поширений дефект багатоквартирних будинків ( в старих спорудах це спостерігається часто). Балкон виступає за контури будинку конструкцією, а тому найменш захищений від впливу зовнішнього середовища.

В результаті сильних опадів або танення снігу вода потрапляє в непомітну, на перший погляд, щілину, що з часом призводить до корозії. Крім того, може появитися цвіль, словом, про комфорт і естетику доведеться забути. Розгерметизація балкона та протікання в дахах і бетонних плитах трапляється з різних причин.

Приємного мало, оскільки з’являється цвіль і гниль, а якщо тут зберігаються речі або продукти, вони будуть зіпсовані. Цю проблему можна вирішити, але спочатку потрібно з’ясувати, чому балкон почав протікати.
Балкон тече: в чому причина?

Протікання балкона: причини і способи усунення проблеми

Якщо після рясного дощу або при таненні снігу при закритих вікнах балкона ви помічаєте патьоки на його стінках або калюжі на підлозі — це говорить про порушення герметичності цієї частини вашого житла. Ситуація, коли протікає козирок над балконом, або вода, яка тече з балкона від сусідів зверху вельми поширена в багатоповерхових панельних будинках. До цього призводять такі чинники:

 • розгерметизація стиків верхніх панелей і поява в них щілин;
 • низька якість покрівлі або її відсутність на балконі останнього поверху;
 • відсутність або неправильна установка відливу;
 • руйнування верхнього бетонного перекриття;
 • накопичення великої кількості води на даху;
 • монтаж плити верхнього перекриття під кутом зі зворотним ухилом.

Ви зможете легко визначити причину протікання балкона, з’ясувавши шлях надходження вологи методом спостереження під час сильного дощу або при таненні снігу.

У будь-якому випадку підтікання прибудови загрожує такими неприємними наслідками як руйнування конструкцій і поява грибка на балконі і навіть в квартирі. Тому таку ситуацію слід усувати негайно.

Найчастіше протікає козирок над балконом, оскільки він є найбільш вразливою деталлю. Сильний вітер може розхитати конструкцію, порушивши шар герметика. У щілину під час дощу почне просочуватися вода. Часто на балконі тече від сусідів зверху, якщо у них не засклене, а відкрите опадам приміщення.

Важливо! Застій води на стику козирка і верхньої плити призведе до поступового руйнування останньої. А це вже не просто неприємно, а й небезпечно.

Якщо протікає дах балкона квартири розташованої на останньому поверсі, швидше за все, при будівництві покрівлі будинку були використані неякісні матеріали, експлуатація яких не розрахована на тривалі терміни. Або бетонна плита перекриття була встановлена з невірним ухилом, тому протікає.

Способи усунення протікання

Позбавитися від протікання балкону можна кількома способами: герметизація козирка прибудови, ремонт покрівлі над стелею або новим перекриттям. Останній варіант використовують для квартир на верхніх поверхах.

Герметизація козирка

Протікання балкона: причини і способи усунення проблеми

Козирок є необхідними елементами скління балкона. Одна його сторона кріпиться під горизонтальною плитою-перекриттям верхнього балкона, протилежна прикручується до вертикальної рами ПВХ. Відливна частина козирка виступає за межі ПВХ.

Що робити, якщо протікає козирок над балконом? Перш за все, необхідно захиститися від попадання вологи всередину, для цього буде потрібно закрити тріщини і отвори. Герметизація козирка балкона проводиться за допомогою спеціальної суміші, яку можна приготувати самостійно або купити в магазині.

Починати ремонт козирка балкона слід з відновлення надійності кріплення до стіни або до конструкцій балкона. Якщо кріплення тут (болтові з’єднання, цвяхи або шурупи) ослабло внаслідок корозії або зносу, його потрібно підтягнути або замінити.

Якщо протікає по шву бетонна плита над балконом на останньому поверсі, то, можливо, герметик, що заповнює шов, внаслідок зносу або пересихання вимагає заміни. У такому випадку його слід видалити зі шва.

Герметизація швів і стиків

Для якісної замазки потрібен матеріал стійкий до ультрафіолету і вологи. Кращим герметиком вважають засіб на основі поліуретану, він витримує температуру від -40 до +90 градусів.

Перш ніж замазати балкон, якщо тече зверху, потрібно видалити шар старої штукатурки. Таким чином відкриється повна картина руйнувань і можна буде знищити джерело грибка.

Важливо! Якщо тріщини виявлені на стику скління, їх спочатку закладають монтажною піною.

Для верхнього поверху замазка — це несерйозно. Остаточний захист стелі забезпечить гідроізоляція. Для цього знадобляться рулонні матеріали (бітумні, полімерні) або мастика для обмазки.

Монтаж покрівлі над балконом

Ремонт балкона не вимагає спеціальних умінь і може бути виконаний самостійно. Єдине що потрібно — попіклуватися про свою безпеку.

Послідовність дій:

 1. Очистити зовнішню сторону від сміття і старого перекриття.
 2. Зачистити поверхню і обробити бітумною мастикою.
 3. За допомогою пальника (на бензині або газу) наплавити шар руберойду. Перший наплив — це підкладка.
 4. Нанести другий шар, він буде служити покрівельною поверхнею.
 5. Шви і краї загерметизувати за допомогою мастики.
 6. Встановити козирок.

Після закінчення робіт потрібно переконатися в тому, що всі стики, включаючи місця з’єднання козирка, надійно замазані.

Монтаж нового перекриття

ремонт кровли балкона

На останньому поверсі невеликий козирок не рятує, якщо немає повноцінної даху-укосу на всю стельову поверхню. Тому потрібно зробити повноцінний дах на сталевому каркасі. Для перекриття використовують такі покрівельні матеріали:

 • металочерепицю;
 • полікарбонат;
 • гофролист.

Для монтажу краще запросити професіоналів з будівельної компанії. Зазвичай пропонується два варіанти даху:

 • залежний — монтують на несучу конструкцію, тобто на дах балкона;
 • незалежний — монтаж здійснюється безпосередньо на фасадну стіну будівлі.

Не допустити промокання стелі в місці стику з козирком або стін на балконі допоможе профілактика. Оглядайте час від часу стики і шви, що з’єднують елементи рами, видаляйте негідний герметик і наносите свіжий.

Балкон тече зверху: чим замазати?

Якщо балкон тече зверху, чим замазати, не кожен знає, а фахівці рекомендують для цього приготувати спеціальний склад на основі алебастру, цементу і піску, додатково зверху покривши його лакофарбовим складом, щоб попередити вплив вологи.

чем замазать щель

Для герметизації козирка балкона слід використовувати спеціальні герметики на базі бітумної смоли або на синтетичній основі —їх на ринку чимало. Використовувати їх необхідно відповідно до інструкції. Але в будь-якому випадку поверхні шва перед нанесенням герметика слід вичистити, висушити і знежирити для забезпечення належної адгезії.

Правильно підібраний герметик для закладення балконних щілин повинен відповідати наступним якостям:

 • стійкість до механічних пошкоджень;
 • високі характеристики еластичності;
 • стійкість до вологи, високої (низької) температури, ультрафіолету і впливу зовнішнього середовища.

Серед величезного різноманіття матеріалів оптимальним варіантом для створення міцних швів є поліуретановий герметик з діапазоном міцності температурних впливів від -400С до + 900С.

Заповнювати шов герметиком потрібно без пропусків і з урахуванням можливої усадки матеріалу в подальшому.

Увага! Для герметизації швів в конструкціях балкона і козирка над ним не можна використовувати гіпс, пластилін і цемент — козирок і інші деталі конструкції можуть «дихати» внаслідок вагових і вітрових навантажень, здатних привести до порушення адгезії таких герметиків.

Можна обробити підставу ґрунтовкою в залежності від типу ремонту козирка балкона і матеріалу його виготовлення. У деяких випадках, якщо протікає дах балкона на останньому поверсі, простіше буде зробити герметизацію елементів за допомогою смоли. Це також допоможе в тому випадку, коли протікає сама бетонна плита.

Переваги співпраці з компанією Дім Ремонту

Якщо протікає дах балкона на останньому поверсі, досвідчені майстри користуються спеціальними пристосуваннями і інструментами для швидкого усунення проблеми. Коли з’ясовується, що балкон тече зверху, ми оперативно усуваємо проблему. У тих випадках, коли тече балкон від сусідів, герметичний шов надійно охороняє об’єкт замовника від впливу вологи. Скористатися послугою доцільно також при протіканні бетонної плити, оскільки працівники компанії успішно ліквідовують будівельні дефекти будь-якої складності.

Висотні роботи слід доручати фахівцям і не ризикувати здоров’ям.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (49 оценок, среднее: 4,69 из 5)