Описание объекта
Утеплення фасадів – це, перш за все, виконання завдань з енергозбереження в квартирі. Однак це також і декоративне оздоблення стін, їх захист від впливу несприятливих кліматичних факторів. Способів утеплення будинків існує багато, ми розглянемо два з них – утеплення пінопластом і утеплення мінватою.
Утеплення фасадів пінопластом
Пінопласт є відмінним теплоізоляційним матеріалом, широко застосовується в будівництві. Пінопласт дуже легкий, його можна переносити одному, без сторонньої допомоги. Також матеріал легко криється, тому його можна без проблем «підігнати» за розмірами прямо на місці проведення робіт. Пінопласт має не тільки хороші теплоізоляційні якості, але і хороші звукоізоляційні характеристики. У будинку, утепленому цим матеріалом, буде і тепло і тихо. Пінопласт стійкий до вологи, не вбирає її, так що при утепленні не буде потрібно додаткова гідроізоляція. Крім того, в порівнянні з деякими іншими матеріалами для утеплення квартир, пінопласт можна придбати за невисокою ціною.
Незважаючи на зазначені позитивні характеристики, варто відзначити, що у пінопласту є і негативні властивості. Навіть найбільш щільний пінопласт досить крихкий, тому його потрібно зміцнювати зовні. Пінопластом не слід утеплювати приміщення, в яких є висока ймовірність загоряння, оскільки даний матеріал «боїться» вогню. Також пінопласт не підійде для деяких видів оздоблювальних робіт, тому що він руйнується під впливом різних лакофарбових виробів.
Утеплення фасадів мінеральною ватою
Як і пінопласт, мінеральна вата має чимало позитивних характеристик. При утепленні будинків мінватою слід враховувати, що даний матеріал має високу паропроникність, і це дозволяє стінам будівлі і далі «дихати», що забезпечує хороший мікроклімат в приміщенні. Також важливим позитивним фактором є стійкість мінвати до впливу хімічних речовин. Крім цього, мінвата відрізняється тривалим терміном експлуатації, що становить від 25 до 50 років.
Слід врахувати і негативні властивості мінеральної вати. Так, цей матеріал втрачає теплоізоляційні якості, якщо намокає. Крім того, при обробленні плити з мінеральної вати формуються пил і мікроскопічні волокна. У разі потрапляння в дихальні шляхи або на шкіру будівельника вони можуть викликати серйозне роздратування. У зв’язку з цим при роботах з утеплення фасадів мінватою рекомендується використовувати респіратор і рукавички.