Якщо ви хочете отримати рівні стіни і стелю, для цього можна використовувати спеціальні листи з гіпсокартону. Вони являють собою сильно спресований гіпс, зовні покритий щільним папером. Гіпсокартонні листи можуть витримувати великі навантаження. При цьому з даним матеріалом досить легко працювати, монтаж гіпсокартону не вимагає великих зусиль і займає мінімальний час.
У гіпсокартону є багато переваг:
- його можна добре накладати різні види штукатурки;
- на нього добре лягають шпалери;
- фарбувати листи можна будь-якими видами фарб;
- листи не горять, не підтримують вогонь;
- виріб не піддається вогкості і вологи, що дає можливість установки у ванних.
Гіпсокартонні листи застосовують не тільки всередині приміщень, а й зовні. Також дані вироби мають гарну теплопровідність, що допомагає зберегти тепло в будинку.
Варто відзначити, що установку гіпсокартону виконують різними способами. Перший варіант полягає в тому, що листи прикріплюють до каркаса, який роблять з решітки. Другий спосіб – гіпсокартонні листи кріплять до поверхні монтажним складом, який складається з гіпсу. Щоб провести монтаж правильно, потрібно мати спеціальні інструменти.
Каркас прикріплюють по периметру стелі або стін. На поверхнях роблять розмітку за допомогою будівельного рівня. Листи на каркасі закріплюють з використанням інструментів. Потім проводять закладення швів і гарантують поверхню. Якщо потрібно провести утеплення або зробити шумоізоляцію, між каркасом і гіпсокартонними листами розміщують мінеральну вату. Для захисту від пара і конденсату потрібно застосовувати пароізоляційну мембрану.
Гіпсовий клей використовують при установці листів без каркаса. Також застосовують монтажну піну. Для проведення робіт потрібна буде гіпсова суміш, щоб закрити всі шви на стиках. Мета кріплення гіпсокартону полягає в тому, щоб отримати рівні стіни або стелю. Гіпсокартонні роботи повинні бути виконані з дотриманням всіх правил.
Гіпсокартонні листи виготовляють чотирьох видів. Кожен з них застосовується в різних приміщеннях. Монтажні роботи потрібно проводити при температурі не менше десяти градусів. Перед тим як закладати всі стики, потрібно переконатися в правильності і міцності одержуваного результату.
У будь-якому будівельному магазині пропонуються гіпсокартонних листів. Вони можуть бути різних розмірів, володіти певним складом і властивостями. Також на аркушах не повинно бути тріщин, розшарування. Колір повинен бути однаковим. Щоб себе застерегти від отримання гіпсокартонних листів поганої якості, потрібно робити покупку тільки у перевірених постачальників. Вони повинні володіти сертифікатами якості.