Утеплення фасаду: мінеральна вата або пінопласт?

На це питання не можна відповісти однозначно. Адже кожен з цих матеріалів відмінно утримує тепло.

Мінвата має кілька видів утеплення, докладніше про них дивіться тут. У даній статті ми будемо розглядати тільки базальтову, тому що інші види будуть їй програвати.

Утеплення пінопластом

Цей матеріал має низьку паропроникність. Тому важливо, щоб пара не конденсировался в стіні при зниженні температури. Це вимагає відповідного подбораматеріалов для всіх верств стіни.

При монтажі дощі не будуть проблемою, тому що у нього дуже низьке водопоглинання. Але він потребує захисту від сонця. В іншому випадку буде деформуватися або навіть може відірватися отоснованія.

Важливим є його жорсткість, що ускладнює прилягання до нерівності підстави. Поєтому він неподходіт для круглих і неплоских стін.

Мінусами пінополістиролу є: займистість і низька звукоізоляційне властивість. Звукоізоляція не гірше, ніж в вати тільки надвухслойних стінах, прикрашених тонкошарової штукатуркою.

Утеплення мінватою

На відміну від першого виду утеплення він безперешкодно пропускає водяну пару. Однак зовнішня штукатурка або інший шар не повинні блокувати її вихід. При утепленні будинку ватою не можна використовувати акрилову штукатурку.

Очевидними плюсами є: негорючість і еластичність. Друге властивість забезпечує міцне прилягання до будь-яких поверхонь.

Мінеральна вата чутлива до вологи. Тому її можна застосовувати тільки після накриття будинку дахом, встановлення козирків і відведення дождевихстоков.

При виборі теплоізоляції будинків і квартир звертайте увагу на їх технічні властивості згідно з кліматом, станом стін, необхідності в посиленні звукоізоляції монтажу.

характеристика Пінопласт Мінеральна вата
Звукоізоляція часткова висока
Вогнестійкість низька висока
Паропроникність низька висока
Монтаж простий і швидкий вимагає більшої кваліфікації
Довговічність мінімум 10 років може досягати до 50 років
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)