Порівняння машинної і ручної штукатурки

Перед ремонтом постає питання про вибір відповідної штукатурки. Вона наноситься машинним або ручним методом. У першому випадку виготовлення складу і його подача на поверхню здійснюється за допомогою спецтехніки. При ручному приготування складу, його нанесення на підставу виконуються руками.

Порівняння машинної і ручної штукатурки відбувається з урахуванням різних критеріїв. Для автоматичної подачі до складу втручаються додаткові компоненти. Вони забезпечують безперебійну роботу всіх систем устаткування, не дають розчину прилипати до рухається і стаціонарним деталей машини. При застосуванні ручного способу сухий склад відправляють в ємність з чистою рідиною, замішують міксером, залишають на дві години.

Вибір штукатурки

Не можна однозначно сказати, що краще машинне або ручне штукатурка. На першому місці за значимістю – кваліфікація фахівців, що виконують замовлення. Якість кінцевого результату залежить і від вирівнювання, затірки. Є особливість – механічний спосіб іноді не можна використовувати. Це стосується ремонту, виробленого в обмеженому просторі.

Штукатурка ручна і машинна припускають і різну підготовку при роботах з фасадами. При роботі з одноповерховими будинками без використання спеціалізованої техніки знадобляться будівельні ліси або підмостки. При механізованих роботах можна обійтися без них. Відрізняється і якість покриття. Устаткування дозволяє досягти однорідної консистенції, рівномірності нанесення.

Що дешевше машинна або ручна штукатурка

При виборі способу часто акцент робиться на ціні:

  • При ручному способі нанесення майстри зазвичай беруть більше.
  • При механізованому використовується електроенергія, за яку потрібно платити.
  • Фахівці, що віддають перевагу ручному способу, часто беруть додаткову плату за підготовку важкодоступних або складних ділянок.
  • Готові суміші для машинної роботи коштують дешевше.

Щоб порівняти, що обійдеться дорожче – машинне або ручне штукатурка, потрібно виконати складні розрахунки. На практиці ж рентабельність машинної обробки залежить від розміру Оштукатуривать площ. Чим більше площі, тим рентабельніше. Вважається, що механізована штукатурка починає обходити ручну, коли площа Оштукатуривать приміщень (за розмірами статі) більше 150-200 квадратних метрів.

Який спосіб вибрати

Швидкість нанесення оздоблювального матеріалу машинним типом в 2-3 рази більше, ніж при роботі руками. Майстри, які працюють у такий спосіб, часто відмовляються обробляти поверхні зі складною конфігурацією і в маленьких приміщеннях. Іноді за це беруть завищену плату. Тому для виконання таких робіт варто скористатися ручним підходом.

Штукатурка ручного і машинного нанесення відрізняється за багатьма параметрами, але при дотриманні правил різниці в якості не буде. Санвузол поштукатурити розчином з гіпсом можна тільки ручним методом. Через це на ремонт може знадобитися запрошення відразу двох бригад.

Полегшити вибір між машинної штукатуркою або ручної допоможе таблиця, в якій розглянуто кожен плюс або мінус.

Порівнянні критерії Спосіб штукатурення
механічний ручної
Якість розчину Вище, консистенція рівномірніше Залежить від майстерності, в цілому, поступається
Витрата суміші Економніше Залежить від майстерності
Використовувані склади Спеціальні суміші заводського виробництва на гіпсовій або цементній основі Куплені СС на тих же засадах, проте, вибір ширший. Можна готувати розчин, підбираючи компоненти самостійно
Обмеження через шумності не можна застосовувати в години «тиші» будь-
Непридатність для вигнутих поверхонь, важкодоступних ділянок Обмежень немає
Відсутність трифазної електромережі звужує вибір марок обладнання Обмежень немає
Чи не застосовується при мінусових температурах У разі мінусових температур використовують зимову штукатурку
Потрібно спецнавчання і напрацьований досвід Може виконуватися новачками після невеликого тренування
У маленьких приміщеннях нев озможності розмістити обладнання Обмежень немає
Проблеми з використанням під кахельну плитку Обмежень немає
Терміни штукатурення Нанесення виконується швидше, сушка- довше При невеликих площах майстер здатний обробити поверхню майже з такою ж швидкістю. Програш при великих площах поверхні.
Продуктивність робіт вище нижче
Якість покриття у цілому вище Залежить від майстерності, в цілому, нижче
Застосування Універсальне (для інтер’єрів і фасадів) універсальне

Чи можна машинну штукатурку наносити вручну

Оскільки машинна штукатурка стін здійснюється спеціальними сумішами, які стоять часом на 30% дешевше, виникає цей цілком резонне питання.

Такі суміші використовувати для ручного нанесення можна, але можлива поява проблем:

  1. При підборі пропорцій важко відразу правильно визначити обсяг води, що додається (виробники це не вказують, тому що параметри закладені в ШМ). Для того щоб з’ясувати правильні пропорції, потрібно спочатку розводити СС на око. Такий досвід вимагає часу і збільшує витрату матеріалу.
  2. Для штукатура з досвідом при переході на машинну суміш будуть незвичними терміни схоплювання і висихання складу, його пластичність. Доведеться «переучуватися», що також подовжує процес.
  3. На прилавках з’явилися підроблені суміші, якість яких не перевірено. Особливо стосується ця проблема брендових марок.
  4. Не купуйтеся на можливість заощадити, купуючи прострочені суміші. Спочатку стіна після штукатурення може добре виглядати. А всі неприємності виявляться згодом.

Як бачите, вирішувати для себе: машинна штукатурка або ручна що краще? – завдання багатоаспектна. У кожному конкретному випадку відповідь може бути різний. Якщо ж з вибором визначитися не вдається самостійно, зверніться до заслуговує довіри фахівцям.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (49 оценок, среднее: 4,69 из 5)