Якою мірою безпечний ізолюючий матеріал, чи правильно він підібраний для певної конструкції або споруди – залежить комфорт і стан здоров’я мешканців будинку. Пінопласт найбільш відомий матеріал для утеплення будівель. Шкідливий він чи може бути корисний – на цей рахунок багато різних думок.

Пінопласт для УТЕПЛЕННЯ фасаду або пінополістирол – це матеріал, 98% якого складає повітря і 2% – полістирол. Фактично, його структуру можна представляти у вигляді мільйонів маленьких осередків, заповнених повітрям. Зрозуміло, що технологічний процес його виробництва вимагає застосування засобів захисту в зв’язку з випаровуванням шкідливих речовин, але при виробництві пластику вони також виділяються, проте, пластикову продукцію ми використовуємо навіть в якості посуду.

Пінопластові вироби також не є шкідливими і небезпечними для людського здоров’я.

Які небезпечні речовини містить пінопласт?

На українському ринку презентовано багато теплоізоляційних матеріалів. Всі вони володіють різними технічними і екологічними характеристиками, здатні в різних моментах проявляти різні властивості. У складі іноді трапляються небезпечні речовини, наприклад – фенол, формальдегід – що обумовлено хімічним природою даних матеріалів.

Розглянемо знаменитий всім зі раннього віку білосніжний пінопласт, ППС. Він не включає ніяких з згаданих отруйних сполук. У структуру молекули ППС дані хімічні речовини просто не вступають, їх там просто немає.

Відсутня там, також, і стирол. Розпад стиролу може йти тільки в особливих умовах і при температурах більше 320 градусів. В умовах звичайної експлуатації стирол, що не окислюється. Таким чином, немає ніяких причин сказати про виділення стиролу в ході застосування будівельних ППС-блоків в інтервалі температур від мінус 40 ° С аж до плюс 70 ° С.

Сучасний високоякісний пінополістирол не містить ні хлору, ні гідрохлориду, а значить не є небезпечним при звичайних умовах експлуатації, але і при термічних реакціях.

Статистика європейської Асоціації EUMEPS показала: саме факт абсолютної екологічної безпеки став причиною того, що 8 з 10 приватних будинків в Європі утеплені високоякісним спіненим пінопластом.

Ще один важливий момент, який демонструє високу безпеку пінопласту – при монтажі утеплення даного матеріалу можливо працювати без спеціалізованих захисних засобів. ППС хімічно нейтральний, а при різанні плит з пінополістиролу не утворюється небезпечного пилу, який здатний пошкодити легені і дихальні шляхи. При зберіганні, на пінополістиролі не виникає цвілі і грибків.

В умовах персонального будівництва важливо не тільки здоров’я, а й раціональна економія – коштів, часу, і, звичайно, сил. Утеплення зовнішніх стін будівлі – один з найголовніших стадій роботи, від правильно організованої термоізоляції залежить клімат всередині будинку, термін служби самої конструкції і зміст гаманця господаря.

В цілому, при підборі марки пенополісторола важливо розуміти, що конкретно і як буде їм утеплятися – в тому числі і для того, щоб не переплачувати.

Горючість пінопласту (пінополістиролу)

Пінополістирол може бути різноманітним, залежно від міцності, теплотехнічних характеристик і, безумовно, щільності, що завжди показана в маркуванні:

Безумовно, чим більше щільність пінополістиролу, тим більше його вартість, але навіть при застосуванні дорогих видів ППС термоізоляція будівлі обходиться значно економніше, ніж присутність застосуванні інших утеплювачів.

Як і будь-яка органіка, ППС горючий. але, інноваційні теплоізоляційні плити з пінополістиролу, виконані відповідно до Держстандарту, в обов’язковому порядку включають спеціалізовані добавки – антипірени, які істотно зменшують поширення полум’я. Час незалежного горіння пінополістиролу – не більш 4 сек., А у безлічі високоякісних пінопластів даний показник істотно нижчий – менше 2 сек ..

Незважаючи на те, що багато хто вказує на неприємний запах при горінні пінопласту і кажуть, що він шкідливий для здоров’я. І його горіння, дійсно, шкідливо, аналогічно до горіння будь-якого іншого матеріалу. Потрібно враховувати, що запах з’являється не під час нагрівання, а в процесі плавлення, підтримуваного відкритим полум’ям.

Пінопласт сам по собі є негорючим матеріалом, що не підтримують горіння. В першу чергу важливо використовувати якісний пінопласт, який має всі необхідні санітарно-епідеміологічні експертизи і висновку. Він може застосовуватися не тільки в якості теплоізоляційного і пакувального матеріалу, але при виробництві харчових контейнерів і навіть дитячих іграшок.

Характеристики матеріалу

Завдяки своїм численним перевагам, даний матеріал ідеально підходить для утеплення різних будівель. Для цього він має цілу низку необхідних якостей:

  • Теплоізоляція. З огляду на, що більшу частину пінопласту становить повітря, що є хорошим ізолятором, який утримує тепло, одне з найважливіших якостей пінопласту – його вкрай низька теплопровідність. Наявність такої переваги забезпечує можливість збереження тепла протягом тривалого часу.
  • Пінополістирол також є сумісним з усіма твердими матеріалами, використовуваними в будівництві, включаючи гіпс, вапно, бетон або бітум. Він не впливає на інші матеріали і може бути оштукатурений будь-яким штукатурним складом.
  • Матеріал також має високу біологічну стійкість, не схильний до гниття, впливу різних комах і мікроорганізмів, таких як грибок, цвіль і бактерії.
  • Пінопласт має стійкість до старіння і здатністю зберігати свої властивості і габарити понад 50 років. У разі дуже сильних перепадів кліматичних умов, пінополістирол може прослужити до 20 років.
  • Полістирол також має гарну вогнестійкість за рахунок вмісту особливих самозатухающих добавок – антипіренів.

Тому утеплювати пінопластом якісно і отримуйте теплий будинок!

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (47 оценок, среднее: 4,65 из 5)