Оздоблення фасаду травертином

Оздоблення фасаду травертином

Безкоштовна консультація

Травертин – досить універсальний камінь. Він пластичний, гарний і добре поєднується з багатьма іншими матеріалами. Розберемо його переваги і особливості докладніше.

Характеристики

Травертин важить набагато менше, ніж мармур і граніт. Звичайно, різниця у вазі однієї плити незначна. Але при обробці фасаду будинку травертином навантаження на всю стіну помітно знижується. Це дає дизайнеру і архітекторові деяку свободу дій – стіни здатні витримати додаткові декоративні та конструкційні елементи.

Стійкість до перепадів температур – ще один плюс травертину в порівнянні з мармуром. Останній може не витримати російські морози, а під час раптових відлиг просто тріснути. У травертину немає такої проблеми – він добре приживається і в середній смузі, і на півдні, і на півночі країни.

Травертин – пористий матеріал, тому він дозволяє несучій стіні “дихати” і не накопичує вологу. Існує забобон, що в порах травертину накопичується вода, і при настанні морозів вона може заледенеть і зруйнувати камінь. Це міф – волога швидше випарується, ніж замерзне.

Травертин в обробці фасаду ефективно поглинає звук і зберігає тепло. Ефективність тепло- і звукоізоляції також залежить від методу монтажу – наприклад, при установці травертину в вигляді вентфасадов ці характеристики підвищуються. Але багато дизайнерів і власники будинків відмовляються від такої обробки фасаду травертином через його непривабливого вигляду – в кінці кінців, цей матеріал дуже гарний і шляхетний, а вентильовані фасади викликають асоціації з дешевим масовим будівництвом.

Зовнішній вигляд

Травертин універсальний – він відмінно виглядає і в класичному стилі, і в еко-дизайні, і в скандинавських будівлях. Він добре поєднується з:

  • деревом;
  • склом;
  • залізом і сталлю;
  • бетоном;
  • цеглою.

Грамотний дизайнер без праці поєднає травертин в облицюванні фасадів з будь-яким матеріалом так, що це буде виглядати гармонійно і ефектно.

Пластичність травертину – один з його головних плюсів. Завдяки його м’якості він служить відмінним матеріалом для виготовлення барельєфів, ліпнини та інших декоративних елементів.

Послуги з облицювання фасадів травертином чи не надмірно популярна, на відміну від мармуру і граніту. Відзначимо, що блоки травертину виглядають більш спокійним і “домашнім”, ніж ці матеріали. Він відмінно підходить для створення зовнішнього вигляду затишного, але респектабельного приватного будинку.

Незважаючи на свою малу популярність, травертин – це практично ідеальний оздоблювальний матеріал. Він міцний, пластичний і неймовірно красивий. Єдиним його недоліком можна порахувати високу ціну – однак, у порівнянні з тим же мармуром, травертин дуже дешевий.

Переваги каменю травертину

Травертин на тлі граніту і мармуру має невелику вагу за рахунок наявності в камені пір. Не завжди можна зробити облицювання будівлі мармуром і гранітом. А ось у випадку з травертином можна займатися облицюванням будівлі, виконаного з полегшених конструкцій. Варто відзначити і надійність при фіксації. Якщо застосовується мокрий спосіб фіксації, то завдяки застосуванню клею і спеціального розчину вона виходить міцною і надійною. Дуже часто багато хто боїться замовляти облицювання фасаду травертином через наявність пір в камені. Так як в зимовий час там буде накопичуватися рідина, і руйнувати камінь. Однак все відбувається навпаки: завдяки наявності порожнеч камінь вивітрюється, не затримує рідину, що говорить про морозостійкість матеріалу.

Травертин – естетично привабливий камінь. Ви не зустрінете величезну кількість відтінків, як в мармурі. Своїм ніжно-кремовим, білим, молочним відтінком камінь додасть вишуканість кожному фасаду. Камінь травертин має високу міцність в порівнянні з іншими фасадними матеріалами. Особливість каменю полягає тому, що на ринку випускається штукатурка травертин, яку можна застосовувати для оздоблювальних робіт як всередині, так і зовні приміщення. Якщо ви зацікавлені в покупці даного матеріалу, звертайтеся в надійні компанії.